wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W nocy mężczyzna włamał się do przychodni i ukradł szczepionki na Covid-19

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

39-latek wykradł szczepionki przeciw COVID-19. Mężczyzna miał włamać się do Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej. Z placówki służby zdrowia miał zabrać dawki, którymi można było zaszczepić aż 18 osób

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 stycznia. Na terenie niewielkiej miejscowości Iłowo-Osada funkcjonuje prywatny zakład opieki zdrowotnej, który posiadał szczepionki przeciw COVID-19

Iłowo-Osada jest wsią, leżąca w pobliżu Działdowa, na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Wykradł szczepionki przeciw COVID-19. Aż 18 osób mogło skorzystać z preparatu

Jak podają dziennikarze RMF FM, funkcjonariusze policji przyjęli zgłoszenie w sprawie szczepionek 27 stycznia w godzinach porannych. Służby podjęły natychmiastową interwencję. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wszelkie poszlaki, które doprowadziły do 29-latka.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do przychodni. Zabezpieczamy wszelkie ślady. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z komendy w Działdowie - przekazała dla rozgłośni sierżant sztabowa Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

RMF FM informuje, że 18 szczepionek było zarezerwowanych dla konkretnych osób. Termin zabiegów wytwarzających odporność na wirusa został przesunięty tak, by zabezpieczyć interes pacjentów Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej.

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się od funkcjonariuszki, że do włamania mogło dojść przez okno. Szyba została wyważona, co wskazuje na sposób działania złodzieja. RMF FM zaś ustaliło, że może nie być to pierwszy tego typu incydent. 

Wcześniej z zakładu miały zostać skradzione pieniądze. Należy jednak zaznaczyć, że informacje rozgłośni są nieoficjalne.

Mieszkańcy miejscowości mają do dyspozycji zaledwie jeden punkt szczepień, który obecnie, jak podaje RMF FM, jest zamknięty z powodu kradzieży. 

Kilka godzin po zgłoszeniu zdarzenia funkcjonariusze, po przeanalizowaniu poszlak i dowodów, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i przywłaszczenie preparatów. Rozgłośnia podała, że jest to 38-letnie mieszkaniec gminy Iłowo-Osada.

Podejrzany miał przyznać się do winy. RMF FM wskazuje także na zabezpieczenie skradzionych przedmiotów podczas zatrzymania.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [RMF FM/PAP]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >