wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Lekarka z WUM ujawnia kulisy grupy poza harmonogramem: "Zabraliście dla mnie szczepionkę. I tego wam nie zapomnę"

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Szczepionka na Covid-19 jest już dostępna, ale w Polsce przywilej skorzystania z niej ma póki co jedynie tzw. grupa "zero", czyli medycy, najbardziej zagrożeni zakażeniem koronawirusa. Okazuje się, że w międzyczasie, zaszczepiło się już k

  • Nie milkną echa afery związanej ze "przedwczesnym" szczepieniem artystów na WUM-ie

  • Głos w sprawie zabrała jedna z lekarek pracujących na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

  • W gorzkich słowach wyraziła swój ból z powodu utraty pierwszeństwa w kolejce

Szczepionka na Covid-19, choć niedostępna jeszcze dla ogółu polskiego społeczeństwa, wykorzystana już została w uodpornieniu na koronawirusa kilkunastu polskich gwiazd. Aferę skomentowała pracująca na codzień na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym psychiatra Maja Herman. 

Afera ze szczepionką na Covid-19 w tle

Prawdziwe oburzenie społeczne wywołały informacje na temat zaszczepienia się przez kilkunastu reprezentantów polskiego życia publicznego szczepionką na Covid-19. Wśród szczęśliwców znaleźli się m.in. Michał Bajor, Radosław Pazura, Krystyna Janda, czy Magda Umer. 

Przypomnijmy, że wg. ściśle określonych rządowych postanowień, jako pierwsza uodporniona na koronawirusa miała być tzw. grupa "zero", w której skład wchodzili kolejno medycy, pensjonariusze domów opieki społecznej, seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. 

Szybko okazało się jednak, że już na etapie szczepień pierwszej z wyżej wymienionych grup zawodowych, w kolejkę nieoczekiwanie weszło kilkanaście postaci ze środowiska artystycznego i politycznego. Choć wielu z nich tłumaczyło, że ich intencje były ze wszech miar słuszne, a działanie posłużyć miało promocji szczepień wśród Polek i Polaków, opinia publiczna podzieliła się w kwestii oceny procederu

W mediach społecznościowych głos w sprawie zajęła także jedna z lekarek pracujących na WUM-ie, psychiatra Maja Herman. W niezwykle poruszającym wpisie zarzuciła gwiazdom, że pozbawili ją możliwości otrzymania szczepionki na Covid-19. 

Lekarka z WUM-u w gorzkich słowach o artystach 

Maja Herman, pełniąca funkcję psychiatry na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie wobec działań, jakich dopuścili się artyści, korzystając z możliwości wcześniejszego otrzymania szczepionki na Covid-19. W niezwykle gorzkim wpisie na Instagramie, lekarka zarzuciła im, że pozbawili ją, jako medyczki, możliwości uodpornienia się na koronawirusa. 

A jeśli jesteście małe wstręciuchy i chcecie sobie +100 do celebrytctwa dodać, to się pomyliliście. Znam swiat celebrytow b. Dobrze. Ich życie gna milion razy szybciej niż nasze i do tego na innej orbicie. Większość z nich uwazay, że im sie należy wszystko., wdzięczności nie będzie. Więc podsumowując.1. zabraliście dla mnie szczepionkę. I tego wam nie zapomnę - napisała. 

Lekarka zaznaczyła, że spodziewała się szybkiego otrzymania szczepionki na Covid-19 z racji faktu, że od razu po ogłoszeniach o grupie "zero", kazano wypełnić pracownikom WUM-u formularze, by jak najszybciej mogli skorzystać z należnego im przywileju. 

WUM tak zbieral szybko pisemne oswiadczenia (zaledwie pare dni), to pewnie szybko bede zaszczepiona. I przyslowiowe. Gó*no. Nikt nie zadzwonił, nikt nie zapytal - twierdzi Maja Herman. 

Lekarka napisała też, że ma świadomość, że za treść wpisu może zostać zwolniona z pracy, ale jak to ujęła - W bardzo głębokim miejscu mam poprawność polityczną

Źródło: fakt.pl, instagram.com/maja_herman_amici

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >