wtv.pl
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała pomoc UE dla Indii.

Rex Features/East News

Sytuacja w Indiach jest bardzo ciężka. Nowa fala zakażeń

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W odpowiedzi na doniesienia o krytycznej sytuacji epidemicznej w Indiach, gdzie wzrost ilości zakażeń koronawirusem prowadzi do przeciążenia służby zdrowia, szereg państw takich jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy i USA zaoferowało Indiom pomoc. Komunika

Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Indiach osłabił wydolność tamtejszych szpitali. Jak podaje The Guardian, już piąty dzień z rzędu odnotowuje się tam ponad 300 tysięcy nowych zakażeń w ciągu doby.

W szpitalach brakuje zarówno wolnych łóżek, jak i tlenu dla pacjentów z ciężkim przebiegiem zakażenia. Tymczasem wielu mieszkańców Indii wciąż unika poddawania się testom na COVID-19, bagatelizując objawy zakażenia w obawie przed koniecznością hospitalizacji.

Dodatkowym problemem jest masowe wykupowanie i gromadzenie przez ludność preparatów stosowanych w leczeniu zakażenia koronawirusem oraz tlenu, co przyczynia się do niedoborów w szpitalach.

W sobotnim oświadczeniu dr Randeep Guleria, dyrektor Wszechindyjskiego Instytutu Nauk Medycznych, tłumaczył w związku z tym, że zakażenie koronawirusem ma w przypadku większości osób łagodny przebieg i nie wymaga specjalistycznego leczenia, a robienie domowych zapasów leków i tlenu wywołuje panikę.

Pomoc dla Indii

Jak podaje tvn24.pl, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Indiach szereg państw takich jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Stany Zjednoczone zadeklarowało, że wyśle tam pomoc medyczną

- Walka z pandemią jest walką nas wszystkich. Niemcy są solidarne z Indiami i pilnie przygotowują misję pomocy - zadeklarowała przywoływana przez tvn24.pl kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Sprzęt medyczny taki jak respiratory czy koncentratory tlenu mają wysłać do Indii także Francja i Wielka Brytania. Z kolei Stany Zjednoczone zadeklarowały, że dostarczą do Indii składniki potrzebne do wyrobu szczepionki Covishield.

Komunikat w sprawie pomocy dla Indii wydała również szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen

- Jesteśmy gotowi do pomocy. UE gromadzi środki, by szybko odpowiedzieć na prośbę Indii o pomoc za pośrednictwem unijnego mechanizmu ochrony ludności - czytamy w przywoływanym przez tvn24.pl wpisie von der Leyen.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: theguardian.com, tvn24.pl

Podobne artykuły

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Tragiczny wypadek autobusu w Peru

Świat

W Peru doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku wypadku zginęło 27 górników

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >