wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Świąteczne wydanie "Wiadomości" TVP. Nie odpuszczono ataku na opozycję

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Chociaż głównym tematem dzisiejszego wydania "Wiadomości" TVP była Wielkanoc, to nie zbrakło miejsca na wplecenie krytyki opozycji. Tym razem zdecydowano się na to, by podkreślić hipokryzję Szymona Hołowni, który najpierw krytyko

W niedzielnym wydaniu „Wiadomości” TVP nie zabrakło przytyku w stronę polityka nieprzychylnego dla obozu rządzącego. Szymon Hołownia został skrytykowany w związku ze swoim szczepieniem.

W „Wiadomościach” TVP wyemitowano materiał o pandemii

Wielkanocne wydanie „Wiadomości” TVP poprowadziła Danuta Holecka. Dziennikarka od samego początku prezentowała wyjątkowo dobry humor i można wysnuć teorię, że było to związane z wywiadem z Andreą Bocellim, który miał miejsce tuż po głównym wydaniu serwisu informacyjnego.

Zanim jednak prezenterka pochwaliła się płynną znajomością języka włoskiego, w „Wiadomościach” TVP postanowiono poruszyć temat sytuacji pandemicznej w kraju. Przytoczono dzisiejszy raport opublikowany w Ministerstwo Zdrowia, w którym potwierdzono 22 947 nowych przypadków koronawirusa. Danuta Holecka podkreśliła, że chociaż liczba jest mniejsza, to nie znaczy, iż III fala zachorowań jest już za nami.

W materiale podkreślono, że nadzieją na to, by sytuacja wyglądała lepiej są szczepionki. Właśnie wtedy nieoczekiwanie w narrację wpleciono Szymona Hołownię. Lider ruchu Polska 2050 przyjął już szczepionkę przeciwko koronawriusowi, choć wcześniej krytykował sam system rejestracji.

Krytyka Szymona Hołowni w „Wiadomościach” TVP

Zanim na temat zachowania Szymona Hołowni wypowiedzieli się politycy, przypomniano konferencję lidera Polski 2050 związaną z niezapowiedzianą możliwością rejestrowania się 40-latków na szczepienie. „Dzisiaj krótki briefing w imieniu ruchu Polska 2050, ale też także w moim imieniu, bo ja też jestem w gronie tej grupy obywateli, która dała się nabrać rządowi Rzeczpospolitej, że będzie mieć szansę na skorzystanie ze szczepionki” mówił Szymon Hołownia.

Zaraz po tym, pokazano zdjęcia polityka, który pochwalił się, że otrzymał już pierwszą dawkę szczepionki. Fotografie te Szymon Hołownia zamieścił w mediach społecznościowych.

- Przed świętami pan Petru poleciał sobie na Maderę, takie zaszczepienie pana Hołowni to jest taka moim zdaniem druga Madera - powiedział dla „Wiadomości’ TVP Paweł Bejda reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe.

W podobnym tonie wypowiedział się Adam Andruszkiewcz, sekretarz stanu w KPRM. „Moim zdaniem Szymon Hołownia jest takim nowym Ryszardem Petru polskiej polityki, jego zaszczepienie to pokazało”. Dodał jeszcze, iż w jego opinii lider Polski 2050 jest niedojrzały emocjonalnie

W „Wiadomościach” TVP podkreślano, iż polityk krytykujący rządzących i Michała Dworczyka świadomie skorzystał z błędu systemu, który nie był nazywany błędem systemu, po to by później wszyscy 40-latkowie otrzymali informacje, iż ich terminy zostają anulowane. Publicysta Marek Król podkreślił, iż Szymon Hołownia miał pełną świadomość, iż „szczepionka mu się jeszcze nie należy”.

Szymon Hołownia się tłumaczy

Zapewne w momencie publikacji zdjęć upamiętniających przyjęcie pierwszej dawki Szymon Hołownia nie podejrzał, iż wywoła tak wielką burzę. W związku z krytyką, jaka na niego spadła postanowił opublikować długi post, gdzie tłumaczy, jak doszło do tego, że w Starej Błotnicy otrzymał szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

W materiale „Wiadomości” nie zdecydowano się na ujęcie tych informacji w materiale. Sam lider Polski 2050 wskazał, że na ten moment nie ma na temat swojego szczepienia nic do dodania. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: „Wiadomości” TVP / Facebook.com

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >