Bałwan w Suwałkach zaśmiecał, nie obrażał. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 15 Lutego 2021

Zbudowali bałwana z antyrządowym transparentem. Sprawę umorzono

W centrum Suwałk ulepiono śniegowego bałwana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby za jego atrybut, zamiast tradycyjnej miotły, nie posłużył transparent z hasłem uderzającym w jedną z partii politycznych. Komentarza w sprawie udzieliła nam Oficer Prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach, podkomisarz Eliza Sawko.

  • Sprawa dotycząca kontrowersyjnego bałwana w centrum Suwałk doczekała się finału
  • Oficer prasowy KMP w Suwałkach przyznała, że sprawcy nie odnaleziono
  • Sprostowała również, że postępowanie dotyczyło zaśmiecania, nie zaś jak podawały media - obrazy partii politycznej

Bałwan z Suwałk był jednym z najciekawszych "bohaterów" medialnych ubiegłego miesiąca. 

Bałwan z Suwałk sprawcą zamieszania

Pod koniec stycznia w mediach pojawiły się doniesienia o incydencie z niezwykłym bohaterem w tle. Chodzi o śniegowego bałwana, który pojawił się nagle w centrum Suwałk, w województwie podlaskim. Na Placu Marii Konopnickiej wyrosła "rzeźba", która szybko przyciągnęła uwagę okolicznych mieszkańców. 

Nie o samego bałwana wszak tu chodzi, a o przedmiot, którzy dzierżył w swej śniegowej łapce. Był to zaś transparent, z wypisanym nań hasłem, mającym rzekomo obrażać rząd Prawa i Sprawiedliwości

Mieszkańcy Żoliborza głosują na instalację, która miałaby stanąć pod oknami Jarosława KaczyńskiegoMieszkańcy Żoliborza głosują na instalację, która miałaby stanąć pod oknami Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej

Bałwana-oszczercę szybko pozbawiono atrybutu - zareagowała straż miejska, która zgłosić miała sprawę na Komendę Miejską Policji w Suwałkach. 

- To nie miejsce na takie samowolne konstrukcje z transparentami - powiedział na antenie Radia 5 komendant Straży Miejskiej w Suwałkach Grzegorz Kosiński. 

Bałwan zaśmiecał, nie obrażał

Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach, podkomisarz Eliza Sawko poinformowała WTV, że sprawa miała zupełnie inny kontekst niż ten, który tak bardzo nagłośniono w mediach. Zgłoszenie nie dotyczyło bowiem obrazy Prawa i Sprawiedliwości, a zaśmiecania terenu publicznego

- Chodzi o postępowanie o wykroczenie zaśmiecania, które prowadził u nas Zespół ds. Wykroczeń - poinformowała funkcjonariuszka. 

Jak się okazało, suwalskiej policji nie udało się namierzyć twórcy kontrowersyjnej instalacji, zaniechano więc dalszego postępowania w sprawie. 

- Było prowadzone postępowanie o wykroczenie i postępowanie to zostało już umorzone z powodu niewykrycia sprawców - poinformowała nas podkomisarz Eliza Sawko. 

Internauci są podzieleni w ocenie sytuacji. Przeciwnicy partii rządzącej twierdzą, że śniegowy posąg miał być manifestem w słusznej sprawie, zwolennicy PiS-u nazywają go zaś "zwykłym bałwanem"

Źródło: wtv.pl, wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: