wtv.pl > Polska > Straż pożarna wydała komunikat. W stan gotowości postawiono aż dwa moduły
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Straż pożarna wydała komunikat. W stan gotowości postawiono aż dwa moduły

Straż pożarna
Zdjęcie ilustracyjne: PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Straż Pożarna postawiła zastępy w stan gotowości. Wszystko przez wzgląd na poważne zagrożenie na południu Europy. Ogromne pożary trawią Chorwację, Turcje i Grecje. Susza wywołuje niewyobrażalne szkody.

Państwowa Straż Pożarna wydała oficjalny komunikat w sprawie sytuacji pożarowej na południu Europy.

- Komendant Główny PSP podjął decyzję o postawieniu w stan gotowości 2 modułów do gaszenia pożarów GFFFV z Wrocławia i Poznania - poinformowano.

Straż Pożarna postawiła zastępy w stan gotowości

Punkt koncentracji wyznaczono we Wrocławiu. Gotowość modułów do wyjazdu zaplanowano na sobotę g.14.00.

W samej Sardynii spłonęło blisko 20 tysięcy hektarów ziemi. Na zachód od Barcelony mowa o pożarze aż 1700 hektarów. W przypadku Turcji żywioł trawi rejon wokół wybrzeża Morza Śródziemnego.

Już 7 sierpnia o godzinie 4:00 z lotniska Warszawa Babice wyleci śmigłowiec policyjny Black Hawk S-70i. Prosto do Turcji poleci czterech pilotów, inżynierów mechaników oraz ośmiu policjantów i trzech ratowników wysokościowych.

Zaplanowano także przewiezienie zbiornika Bambi Bucket o pojemności 1500 litrów. Już o 21 w sobotę Polska dostarczy kolejne siły celem gaszenia rozległych pożarów.

Obecnie na terenie Turcji pracuje trzech ratowników straży pożarnej, który skierowali na miejsce zbiorniki do gaszenia pożarów z powietrza. Mają one pojemność kolejno 1500 litrów i 3000 litrów.

- Grupa ta wraz z wyposażeniem będzie stanowiła wsparcie logistyczno – operacyjne na miejscu działań - informują strażacy.

Równolegle udzielamy pomocy humanitarnej mieszkańcom Niemiec z Ahrweiler w Nadrenii-Palatynacie. Nasi sąsiedzi otrzymali około 140 urządzeń do osuszania.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcie ilustracyjne: PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News