wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policja weszła w środek tłumu, psika protestujących gazem pieprzowym. Zaczynają się przepychanki

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Trwa Strajk Kobiet w Warszawie. Uczestnicy protestu próbują odzyskać dostęp do białego pojazdu z nagłośnieniem. Policja chciała wyciągnąć kierowcę. Użyto gazu. Jeden z funkcjonariuszy oblał gazem także przedstawiciela prasy. "Chcecie zabijać r

Uczestnicy Strajku Kobiet stoją w samym centrum Warszawy, przy Rondzie Dmowskiego. Doszło do przepychanek wywołanych przez próbę uzyskania dostępu do wozu z nagłośnieniem. Policja utworzyła kordon, jednak kierowca pojazdu był chroniony przez aktywistki. 

Strajk Kobiet trwa. "Policja bombarduje gazem" - grzmi przedstawiciel prasy

Doszło do wyjęcia pojemników z gazem pieprzowym. Oberwali pracownicy mediów, a także sama Marta Lempart. Na miejscu są już ratownicy medyczni, udzielający pierwszej pomocy protestującym. Zgromadzeni skandują: "Zdejmij mundur, przeproś matkę". 

-Chcecie nas k***a pozbijać. Takie chojraki jesteście? Hańba, chcieliśmy spokojnie przejść, chcemy zamanifestować swój wk***, a wy co robicie? Wpychacie ludzi pod samochód - krzyczy przez megafon Agnieszka Czerederecka. 

Trudno wskazać, co konkretnie doprowadziło do zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Strajk Kobiet w Warszawie ruszył o godzinie 20. Protestujący blokują główne rondo w stolicy. Obecnie atmosfera podczas pikiety nieco się uspokoiła. Wszystko przez wzgląd na udzielaną pomoc medyczną. 

Na terenie protestu znajduje się kilkanaście radiowozów policyjnych. Strajk Kobiet zgromadził zaś ponad tysiąc osób. Sparaliżowano okoliczny ruch samochodowy. 

Strajk Kobiet domaga się pełnej liberalizacji prawa do aborcji, dymisji rządu Zjednoczonej Prawicy, a także odwołania Julii Przyłębskiej ze stanowiska prezeski Trybunału Konstytucyjnego. 

Przedstawiciel "Telewizji Obywatelskiej" sugeruje, że policja tworzy kordon, by odgrodzić dziennikarzy od protestujących. Może to uniemożliwić relacjonowanie działań służb mundurowych. 

Działania grupy feministycznej zostały zawieszone na czas weekendu przez wzgląd na nadchodzący Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >