wtv.pl
W skrzynkach wielu Polaków pojawił się rządowy SMS w sprawie szczepienia przeciwko koronawirusowi

(zdj. il.) Unspalsh.com/terimakasih0

Osoby zainteresowane szczepieniem dostają SMS-y z rządowego numeru. Niestety, nic to nie przyspieszy

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Widząc w swojej skrzynce odbiorczej SMS wysłany z rządowego numeru, wiele osób mogło mieć nadzieję, że szybciej uda im się otrzymać pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Niestety nawet odpowiedzenie według zamieszczonych wskaz&oacute

  • Do osób spoza uprzywilejowanych w kwestii przyjęcia szczepionki trafił SMS z rządowego numeru 664 908 556

  • Otrzymały go osoby, które wcześniej wyraziły oficjalną chęć przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi

  • Wbrew pierwszemu wrażeniu wiadomość oraz odpowiedzenie na nią nie przyspieszy terminu otrzymania pierwszej dawki szczepionki

Wiele osób mogło być zdziwionych, widząc SMS poruszający temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Z treści można było mieć wrażenie, że wiadomość pozwoli na przyspieszenie terminu otrzymania pierwszej dawki szczepionki.

Krótki SMS z komunikatem dotyczącym szczepienia i potwierdzenia chęci otrzymania go trafiła do sporej grupy Polaków. Niestety pierwsze wrażenie dotyczące przekazu płynącego z wiadomości jest błędne.

Rządzący wysłała Polakom SMS w sprawie chęci skorzystania ze szczepienia

Osoby poniżej 60. roku życia nienależące do uprzywilejowanych grup społecznych i zawodowych w kwestii pierwszeństwa szczepień przeciwko koronawirusowi otrzymali wiadomość SMS wysłaną z rządowego numeru.

- Nadal chcesz zapisać się na szczepienie? Odpowiedz "POTWIERDZAM" lub zadzwoń na 989 - przeczytać można było w wiadomości tekstowej wysłanej z numeru 664 908 556. Należy on do państwowych organów.

Niestety wszyscy mający nadzieję, że otrzymanie takiego SMS-a przyspieszy termin przyjęcia pierwszej dawki szczepionki, muszą czuć się rozczarowani. Nawet po odpowiedzeniu na wysłaną wiadomość i postępowanie zgodnie z instrukcjami, nie zmieni to nic w kwestii pozycji w kolejce wyznaczonej przez harmonogram szczepień.

Wiadomość zupełnie nic nie zmienia

Dziennikarze RMF FM skontaktowali się z infolinią dotyczącą szczepień przeciwko koronawirusowi. Zapytali oni, czy odpowiedzenie na rządową wiadomość SMS pomoże w przesunięciu się do przodu w kolejce do przyjęcia pierwszej dawki szczepionki.

- Nawet gdyby pan teraz odpisał "POTWIERDZAM", to i tak nic to nie wniesie do tej sytuacji, bo zapisujemy tylko osoby 70 plus - przekazała osoba, która odpowiada na pytania Polek i Polaków pod numerem 989, czyli specjalnej stworzonej ku temu infolinii.

Warto podkreślić, że po wysłaniu wskazanej w SMS-ie treści "POTWIERDZAM", system prosi o uwierzytelnienie się wysłaniem swojego numeru PESEL, a więc przy użyciu wyjątkowo wrażliwych danych. Niestety wiadomość wydaje się mieć charakter jedynie promocyjny, gdyż nie ma żadnej mocy wiążącej. Wszyscy spoza grup uprzywilejowanych nadal muszą czekać na informacje o rozpoczęciu kolejnych szczepień.

Ministerstwo Zdrowia informuje o licznie wykonanych szczepień

W poniedziałek WHO ogłosiło, że szczepionka AstraZeneci otrzymała pozytywną opinię. Na ten moment można ją jednak stosować jedynie w przypadkach nagłych. Więcej na ten temat przeczytać możesz >tutaj<

Jednocześnie na kanałach informacyjnych Ministerstwa Zdrowia dowiedzieć się można, że do tej pory (dane na dzień 17.02.2021 r. - 10:30) wykonano 2 230 117 szczepień. Wciąż jednak szczepionka nie jest powszechna i otrzymują ją jedynie grupy wskazane przez resort Adama Niedzielskiego, m.in. pracownicy służby zdrowia, seniorzy powyżej 70. roku życia, czy niektórzy nauczyciele.

Źródło: RMF FM / Twitter.com @MZ_GOV_PL

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >