wtv.pl > Polska > Śmiertelny wypadek nieopodal Strzelec Opolskich. DK 88 czasowo zablokowana
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Śmiertelny wypadek nieopodal Strzelec Opolskich. DK 88 czasowo zablokowana

Na drodze krajowej nr 88 doszło do tragicznego wypadku
(zdjęcie ilustracyjne) Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie

Nie miał szans, zginął na miejscu. Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Dramatyczny wypadek, gdzie szanse na uratowanie życia jednego z kierowców były dosłownie bliskie zera.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej w woj. opolskim. W czwartek późnym wieczorem doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem ciężarowym.

Strzelce Opolskie: śmiertelny wypadek na DK 88

Ustalanie szczegółów wypadku jeszcze trwa. Pewne jest jednak, że motocyklista dosłownie nie miał szans na wyjście ze zderzenia z ciężarówką żywy.

Na ten moment pewne jest, że do śmiertelnego wypadku doszło pomiędzy Strzelcami Opolskimi a Nogowczycami. Na drodze prowdzącej na autostradę A4.

Wezwana na miejsce karetka stwierdziła, że kierujący motocyklem nie żyje. W rozmowie z ratownictwo.opole.pl potwierdził to mł. asp. Łukasz Nowak.

Lokalny portal podaje, że do zderzenia dwóch pojazdów doszło przed godziną 20. Samo zgłoszenie o wypadku dotarło do służb o 19:56.

Droga była czasowo zablokowana

Kluczowa trasa dojazdowa do A4 czasowo została zamknięta dla ruchu. Nawet przez kilka godzin kierowcy spodziewać się mogą objazdów oraz innych utrudnień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Na miejsce dotrzeć musi prokurator ze Strzelec Opolskich. Konieczne jest przeprowadzenie dokładnych oględzin miejsca zdarzenia i ustalenie kto ponosi winę za śmierć motocyklisty.

To kolejne tragiczne zdarzenie w tym regionie

Tego samego dnia nieopodal śmiertelnego wypadku na DK 88 miało miejsce inne zdarzenie z udziałem motocyklisty. Zderzył się on czołowo z samochodem osobowym.

- W wyniku zdarzenia ciężkie obrażenia ciała doznał 46-letni motorowerzysta. W stanie krytycznym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala. Jest podejrzenie, że mógł on być pod działaniem alkoholu - przekazał w rozmowie z ratownictwo.opolskie.pl asp. Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, ratownictwo.opolskie.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie

Powiązane