wtv.pl
W Rudzie Śląskiej mężczyzna został śmiertelnie postrzelony przez policjantów.

policja.pl

Śmiertelne postrzelenie mężczyzny przez policjantów. Pierwsze szczegóły sprawy porażają

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałek w Rudzie Śląskiej - Bykowinie doszło do śmiertelnego postrzelenia 36-letniego mężczyzny przez policjantów podczas próby zatrzymania. Mężczyzna mierzył z broni ostrej w kierunku funkcjonariuszy.

Jak podaje Polsat News, do zdarzenia w Rudzie Śląskiej - Bykowinie doszło w poniedziałek około godziny 6 rano. Jako pierwszy poinformował o nim dziennikarz RMF FM Marek Balawajder.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli zatrzymać i doprowadzić do prokuratury 36-latka w związku z posiadaniem przez niego nielegalnych środków odurzających.

Według przywoływanej przez Polsat News rzeczniczki śląskiej policji podinspektor Aleksandry Nowary policjanci nie zastali go w domu. Mężczyzna został namierzony przez funkcjonariuszy na drodze dojazdowej do jego miejsca zamieszkania. Kiedy jednak do 36-latka dotarło, z kim ma do czynienia, zaczął uciekać. 

- Mundurowi rozpoczęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Policjanci mieli również podejrzenia, że mężczyzna posiada broń - relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Wkrótce podejrzenia policjantów się potwierdziły. Po tym, jak uciekający przed funkcjonariuszami mężczyzna staranował policyjne radiowozy, którymi usiłowali zagrodzić mu drogę i dojechał do skarpy, skąd nie miał już dokąd uciec, wybiegł z pojazdu.

Ruda Śląska: 36-latek mierzył z broni do policjantów

- Następnie wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku stróżów prawa. Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował, więc mundurowi byli zmuszeni użyć broni - podaje policja.

Pomimo reanimacji przeprowadzonej przez obecny na miejscu policyjny zespół medyczny 36-letni mężczyzna postrzelony przez policjantów zmarł z powodu odniesionych obrażeń

- Wcześniej był on karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora - informuje śląska policja.

Jak wyjaśnia przywoływana przez Polsat News rzeczniczka śląskiej policji, już podczas ubiegłorocznej interwencji policji w mieszkaniu mężczyzny w związku z posiadaniem przez niego narkotyków miał on grozić policjantom śmiercią.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News / polsatnews.pl

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >