wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sieć obiega "antyszczepionkowy" nekrolog Krzysztofa Krawczyka

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Internet obiega szokujący nekrolog Krzysztofa Krawczyka. W komunikacie wskazano, że artysta zmarł po przyjęcia szczepionki, sugerując, że był to powód śmierci piosenkarza. Zdaniem części użytkowników sieci za akcją stoją antyszczepionkowcy.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Wieść o śmierci artysty obiegła kraj w Wielkanocny Poniedziałek. Kilka godzin wcześniej piosenkarz trafił do szpitala, który upuścił na początku kwietnia.

Pod koniec marca Krawczyk poinformował o zaszczepieniu się przeciwko koronawirusowi, co dostarczyło pożywki osobom walczącym z akcją szczepionkową, które wskazywały, jakoby przyjęcie dawki miało być przyczyną śmierci legendy polskiej muzyki rozrywkowej.

Krytykowanie szczepień przeciw COVID-19 to jedno. Nekrolog Krzysztofa Krawczyka, który dziś pojawił się w internecie, to jednak zupełnie inny poziom antyszczepionkowej propagandy.

Antyszczepionkowcy autorami nekrologu Krzysztofa Krawczyka?

Po przyjęciu dwóch dawek szczepionką warunkową dopuszczoną przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych firmy Pfizer trafił 23 marca do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem, czytamy w stylizowanym na nekrolog komunikacie, który obiega sieć.

I dalej: 3 kwietnia wyszedł ze szpitala… 5 kwietnia zmarł.

Do nekrologu załączono cytat z ostatniego wpisu Krzysztofa Krawczyka, który 23 marca poinformował o zakażeniu koronawirusem. W wyrwanym z kontekstu cytacie czytamy: Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło.

Oryginalna wiadomość napisana była jednak w nieco innym tonie. Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę!, pisał przed dwoma tygodniami wokalista, opublikowawszy post w mediach społecznościowych.

Nie jest jasne, kto stoi za niesmaczną w swym wyrazie inicjatywą. W rogu komunikatu opublikowano jednak nazwiska osób i organizacji znanych – ujmijmy rzecz delikatnie – z kwestionowania słuszności przyjmowania szczepionki.

Na nekrologu wspomniano m.in. Justynę Sochę, facebookowy profil Stop Plandemii Trójmiasto oraz prowadzone na YouTubie kanały: Niezależna TV oraz Wrealu24, konto znane m.in. ze słynnego wywiadu z Edytą Górniak. Trudno jednak jednoznacznie określić, kto rzeczywiście stoi za wywieszeniem kartki.

AKTUALIZACJA:

Skontaktowaliśmy się z osobami oraz organizacjami podpisanymi pod nekrologiem. Na ten moment kanał Wrealu24 poinformował nas, iż nie podpisywał się pod widoczną powyżej informacją o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Wprost określono to mianem fake newsa, o którym nie wiedzieli.

Jedna z administratorek grupy Stop Plandemii Trójmiasto w komentarzu dla WTV wskazała, iż imiona i nazwiska oraz nazwy kanałów na YouTube widoczne na nekrologu zostały źle zrozumiane. „Nie, to nie są podpisy osób pod tym nekrologiem, tylko profile, pod którymi można poczytać i dowiedzieć się czego nie dowiemy się w TV”, stwierdziła.

W przypadku uzyskania odpowiedzi od reszty podpisanych będziemy aktualizować treść. Na ten moment wiadomo, iż co najmniej jeden z nich miał zostać zamieszczony bez wiedzy i zgody.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter / Facebook / WTV

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >