wtv.pl
Joanna Senyszyn, Monika Pawłowska i Paulina Hennig-Kloska w "Debacie Dnia".

Screen pochodzi z programu Polsat News "Debata Dnia" 20.04.2021

Senyszyn do Pawłowskiej: Będzie pani teraz na klęczkach całować ręce Rydzyka

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Utarczka słowna między Joanną Senyszyn i byłą posłanką Lewicy Moniką Pawłowską była głównym elementem wtorkowej "Debaty dnia", emitowanej na antenie Polsat News. – To jest wyborcze oszustwo – mówiła Senyszyn, komentują

Tematem drugiej części wyemitowanego we wtorek 20 kwietnia programu były transfery na scenie politycznej.

W "Debacie dnia" gościły bowiem dwie posłanki, które ostatnimi czasy postanowiły zmienić ugrupowanie: Paulina Hennig-Kloska, była już posłanka KO, która zasiliła szeregi Polski 2050 Szymona Hołownii, oraz Monika Pawłowska, która postanowiła opuścić Nową Lewicę i dołączyć do Porozumienia Jarosława Gowina.

Skład gości dopełniała posłanka Nowej Lewicy Joanna Senyszyn. Spór między tą ostatnią a wspomnianą Moniką Pawłowską stanowił lwią część emitowanej na antenie Polsat News rozmowy.

Joanna Senyszyn: Zajęła pani miejsce kogoś, kto pracowałby na rzecz świeckiego państwa

W programie wspomniano choćby niedawne wpisy Pawłowskiej, która jawnie krytykowała działania Zjednoczonej Prawicy, której członkiem pozostaje Porozumienie. Zwrócono też uwagę na oczywiste różnice w programach partii Gowina i Lewicy.

Sugerowano, że parlamentarzystka oszukała tym samym ludzi, którzy oddali na nią głos w ostatnich wyborach. Monika Pawłowska przekonywała jednak, że decyzję podjęła w zgodzie z własnym sumieniem i po wielu rozmowach ze swoimi wyborcami.

Ludzie są już mocno zmęczeni walkami plemiennymi – wskazywała w "Debacie dnia". – Potrzebna jest partia dialogu. Taką partią jest Porozumienie Jarosława Gowina – przekonywała była posłanka Lewicy.

Zgoła inny pogląd na sprawę miała Joanna Senyszyn, która podkreśliła, że wyborcy Pawłowskiej zostali oszukani. – Pani Monika Pawłowska zajęła miejsce kogoś innego i kto uczciwie pracowałby na Lewicy – przekonywała posłanka ugrupowania. – To jest wyborcze oszustwo. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

Przepychanki między posłankami trwały przez znaczną część programu, a panie nie szczędziły sobie licznych złośliwości. Ich kwintesencją było jednak ostatnie dojście do głosu Joanny Senyszyn, która w dosadny sposób skomentowała decyzję byłej już posłanki opozycji.

Zajęła Pani miejsce kogoś, kto pracowałby na rzecz świeckiego państwa, na rzecz realizacji naszego programu – mówiła posłanka, po czym wytoczyła nieco cięższe działa.

Pani będzie teraz na klęczkach całować ręce Rydzyka i Kaczyńskiego – kontynuowała Senyszyn. – A potem głosować i się nie cieszyć – dodała, nawiązując w ten sposób do słynnej wypowiedzi Jarosława Gowina, który odnosząc się do reformy szkolnictwa wyższego, wskazał, że sam parę razy głosował za jej przyjęciem, "choć się z tego nie cieszył".

Całość złożonego z dwóch części programu odnaleźć można poniżej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter / Polsat News

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Polityk PO ostro skomentował słowa Ryszarda Terleckiego. Poszło o Unię Europejską

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Polityka

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie rekonstrukcji rządu. Jakie zmiany są planowane?

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Wiceminister zdrowia zarabia dwa razy więcej niż lekarz specjalista z 20-letnim stażem. Związki zawodowe spytały, dlaczego

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Polityka

KPRM. Doradcy polityczni i społeczni premiera Morawieckiego nie pobierają wynagrodzenia

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Nowy sondaż daje nadzieję dla opozycji. Zyskują Koalicja Obywatelska i Polska 2050

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/EAST NEWS

Polityka

Prezydent Andrzej Duda nie spotkał się z kanclerz Angelą Merkel. Kwaśniewski: to jest wielkie głupstwo

Czytaj więcej >