wtv.pl > Świat > W samolocie pod siedzeniem znaleziono notatkę o bombie. Wcześniej na pokładzie znajdowało się aż 109 osób
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:15

W samolocie pod siedzeniem znaleziono notatkę o bombie. Wcześniej na pokładzie znajdowało się aż 109 osób

Na pokładzie samolotu odnaleziono notatkę o bombie.
unsplash/Suhyeon Choi

Jak podaje portal hindustantimes.com, we wtorek na pokładzie lecącego z Guwahati samolotu Boeing 737 linii lotniczych SpiceJet, który o godzinie 13:58 lokalnego czasu wylądował na lotnisku w Silchar ze 109 pasażerami na pokładzie, podczas rutynowej kontroli odnaleziono niepokojącą notatkę.

Notatka, którą odnaleziono w tylnej części samolotu, gdy pasażerowie już opuścili maszynę, mówiła o znajdującej się na pokładzie bombie. Po odnalezieniu jej natychmiast powiadomiono odpowiednie służby, które przeszukały samolot.

Drobiazgowym przeszukaniem samolotu zajęła się grupa oficerów policyjnych wraz z oddziałami saperskimi. W tym czasie zgodnie z procedurami pasażerom Boeinga 737 nie pozwalano opuścić hali przylotów

Jak podaje portal simpleflying.com, incydent spowodował sześciogodzinne opóźnienie w wyruszeniu samolotu w dalszą trasę do Guwahati i Delhi, dokąd zabrał 66 pasażerów dopiero około godziny 21.

Dyrektor lotniska w Silchar PK Gorai poinformował, że przeprowadzono wszelkie wymagane kontrole i uznano, że samolot może bezpiecznie wystartować

Jak tłumaczy portal simpleflying.pl, tego rodzaju groźby są w ostatnich latach coraz częstszym źródłem ogromnych zakłóceń w funkcjonowaniu lotnisk na całym świecie. Do uruchomienia protokołów awaryjnych może doprowadzić jeden telefon czy wiadomość pisemna.

W ubiegłym roku odnotowano na świecie liczne tego rodzaju incydenty: sama linia lotnicza Ryanair musiała zmierzyć się z dwiema tego rodzaju sytuacjami w tym samym tygodniu

Jak podaje simpleflying.com, z uwagi na zagrożenie wiążące się z umieszczeniem bomby na pokładzie samolotu w przypadku otrzymania tego rodzaju informacji władze lotniska i służby działają z ogromną ostrożnością.

Jeśli samolot, którego dotyczą informacje o bombie na pokładzie, znajduje się na ziemi, zarządza się ewakuację maszyny i okolicznego terenu oraz przeszukanie samolotu. Jeśli samolot znajduje się w powietrzu, przekierowuje się go do określonego lotniska, czemu może towarzyszyć eskorta dodatkowych sił lotniczych.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: hindustantimes.com, simpleflying.com

Tagi: Indie
Powiązane