wtv.pl
Na pokładzie samolotu odnaleziono notatkę o bombie.

unsplash/Suhyeon Choi

W samolocie pod siedzeniem znaleziono notatkę o bombie. Wcześniej na pokładzie znajdowało się aż 109 osób

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

We wtorek na pokładzie Boeinga 737 linii SpiceJet w Indiach odnaleziono notatkę mówiącą o znajdującej się w samolocie bombie. Samolot, który przewoził wcześniej ponad 100 pasażerów, musiał zostać przeszukany.

Jak podaje portal hindustantimes.com, we wtorek na pokładzie lecącego z Guwahati samolotu Boeing 737 linii lotniczych SpiceJet, który o godzinie 13:58 lokalnego czasu wylądował na lotnisku w Silchar ze 109 pasażerami na pokładzie, podczas rutynowej kontroli odnaleziono niepokojącą notatkę.

Notatka, którą odnaleziono w tylnej części samolotu, gdy pasażerowie już opuścili maszynę, mówiła o znajdującej się na pokładzie bombie. Po odnalezieniu jej natychmiast powiadomiono odpowiednie służby, które przeszukały samolot.

Drobiazgowym przeszukaniem samolotu zajęła się grupa oficerów policyjnych wraz z oddziałami saperskimi. W tym czasie zgodnie z procedurami pasażerom Boeinga 737 nie pozwalano opuścić hali przylotów

Jak podaje portal simpleflying.com, incydent spowodował sześciogodzinne opóźnienie w wyruszeniu samolotu w dalszą trasę do Guwahati i Delhi, dokąd zabrał 66 pasażerów dopiero około godziny 21.

Dyrektor lotniska w Silchar PK Gorai poinformował, że przeprowadzono wszelkie wymagane kontrole i uznano, że samolot może bezpiecznie wystartować

Jak tłumaczy portal simpleflying.pl, tego rodzaju groźby są w ostatnich latach coraz częstszym źródłem ogromnych zakłóceń w funkcjonowaniu lotnisk na całym świecie. Do uruchomienia protokołów awaryjnych może doprowadzić jeden telefon czy wiadomość pisemna.

W ubiegłym roku odnotowano na świecie liczne tego rodzaju incydenty: sama linia lotnicza Ryanair musiała zmierzyć się z dwiema tego rodzaju sytuacjami w tym samym tygodniu

Jak podaje simpleflying.com, z uwagi na zagrożenie wiążące się z umieszczeniem bomby na pokładzie samolotu w przypadku otrzymania tego rodzaju informacji władze lotniska i służby działają z ogromną ostrożnością.

Jeśli samolot, którego dotyczą informacje o bombie na pokładzie, znajduje się na ziemi, zarządza się ewakuację maszyny i okolicznego terenu oraz przeszukanie samolotu. Jeśli samolot znajduje się w powietrzu, przekierowuje się go do określonego lotniska, czemu może towarzyszyć eskorta dodatkowych sił lotniczych.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Następna afera związana z Danielem Obajtkiem. Wyszły na jaw kolejne fakty

  • "The New York Times" ujawniło przyczynę śmierci Aleksandra Doby. Rzuca na sprawę nowe światło

  • WHO pilnie alarmuje Polaków. Mapa pokazuje prawdę, która u nas się dzieje

Źródło: hindustantimes.com, simpleflying.com

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News

Świat

Niemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpnia

Czytaj więcej >