wtv.pl > Polska > Samochód dachował i uderzył w przepust drogowy. Nie żyje trzech mężczyzn
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Samochód dachował i uderzył w przepust drogowy. Nie żyje trzech mężczyzn

Trzech mężczyzn zginęło w wypadku w miejscowości Zagrody Łukówieckie (woj. lubelskie)
OSP Firlej

Zagrody Łukówieckie: śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje 3 mężczyzn, którzy podróżowali w niedzielny poranek na trasie z Lubartowa do Kocka. W aucie znajdowały się jednak łącznie cztery osoby.

Wypadek miał miejsce przed godziną 6 rano. - Według wstępnych ustaleń samochód kia sportage na prostym odcinku drogi wypadł z jezdni, dachował - przekazał mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Śmierć na miejscu ponieśli trzej mężczyźni: 51-letni kierowca oraz dwoje pasażerów w wieku 40 i 37 lat. Czwarta osoba, 35-letni mężczyzna jadący w samochodzie trafił do szpitala.

Lubelskie: samochód uderzył w przepusty

Mężczyźni, którzy w wyniku wypadku zmarli na miejscu w czasie dachowania wypadli z pojazdu. Przybyłe na miejsce pogotowie oraz straż nie byli w stanie im pomóc.

Czwarty z mężczyzn trafił do szpitala. Nie przekazano informacji, w jakim stanie się znajdował.

Starsza sierżant Jagoda Stanicka, asystent do spraw prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie przekazała, że po tym, jak samochód zjechał z drogi "uderzył w przepust drogowy".

Sprawa będzie wyjaśniana

Od rana podróżujący DK19 musieli liczyć się z utrudnieniami. Na miejscu śmiertelnego wypadku w miejscowości Zagrody Łukówiecki trasa była całkowicie zablokowana.

Obecnie ruch odbywa się już normalnie, ale policja nadal kieruje pojazdy na objazdy. Na miejscu pod nadzorem wezwanego prokuratora trwają prace śledczych.

Konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego 51-letni kierowca, mieszkaniec powiatu parczewskiego, zjechał ze swojego pasa drogi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Objazdy po śmiertelnym wypadku w Lubelskim

Osoby rozpoczynające dopiero swoją podróż powinny wiedzieć, że funkcjonariusze skierują ich na objazdy, tak by ominąć fragment DK19 w Zagrodach Łukówieckich.

Samochody osobowe poprowadzone zostaną przez Łukówiec. Autobusy oraz samochody ciężarowe kierowane są obecnie na trasę Lubartów - Kozłówka - Samoklęski DW 809 Przytoczno - DK48 - węzeł Kock Północ.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: lubartow112.pl, wtv.pl, rp.pl, tvn24.pl Zdjęcie główne: OSP Firlej

Powiązane