wtv.pl > Pogoda > Rzeki przekraczają stany alarmowe. Czerwone ostrzeżenia IMGW
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:05

Rzeki przekraczają stany alarmowe. Czerwone ostrzeżenia IMGW

ważne 1
Piotr Molecki/East News

W związku z ulewnymi deszczami w licznych polskich miastach poziom rzek przekroczył stany alarmowe. Na południu i w centrum kraju obowiązują najwyższe, czerwone alerty hydrologiczne. Najgorzej nadal jest w Małopolsce.

Wtorek po raz kolejny przyniósł intensywne deszcze. Suma opadów w Szczyrku w województwie śląskim przekroczyła 102mm – poinformował w nocy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Tatrach sumy opadów przekraczały 90mm.

Deszczowa aura utrzyma się też w środę. Na południu kraju nadal pada. "Od rana w Dolinie Pięciu Stawów spadło już 21,1 mm deszczu" – przekazało IMGW.

Wzrasta poziom wody w rzekach. Alerty IMGW

W związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzekach synoptycy IMGW wystosowali ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i najwyższego, trzeciego stopnia.

Czerwone alerty obowiązują na terenie województwa małopolskiego (więcej o sytuacji w regionie przeczytasz TUTAJ), a także w części województw podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

– W zlewni górnej Wisły, Bzury oraz w zlewni górnej i środkowej Odry wciąż obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 2 i 3 stopnia – przypomina IMGW.

W najbliższych godzinach opady deszczu nadal będą powodowały wzrost stanów wody z przekroczeniami stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Zdecydowana część ostrzeżeń potrwa przynajmniej do 2 września do godziny 8:00.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: IMGW, wtv.pl

Powiązane