wtv.pl > Polityka > Iwona Śledzińska-Katarasińska o stanie wyjątkowym: "Decyzja tyleż symboliczna, co łajdacka"
Maja Staśko
Maja Staśko 19.03.2022 09:05

Iwona Śledzińska-Katarasińska o stanie wyjątkowym: "Decyzja tyleż symboliczna, co łajdacka"

straż granicza - uchodźcy
Jakub Kaminski/East News

We wtorek premier Morawiecki poinformował o wystąpieniu z wnioskiem do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego oraz lubelskiego przy granicy z Białorusią. Decyzję Rady Ministrów dla wtv.pl skomentowała posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Podczas rozpoczętej tuż po godzinie 12 konferencji prasowej z udziałem Mateusza Morawieckiego, Mariusza Kamińskiego i Adama Niedzielskiego premier poinformował, że Rada Ministrów wystąpiła z wnioskiem do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią na okres 30 dni.

Zabierający głos szef MSWiA wskazał z kolei, że choć rozumie współczucie kierowane pod adresem grupy koczujących na granicy migrantów, wpuszczając ich na terytorium Polski, rząd stworzyłby niebezpieczny precedens.

– Jeśli pozwolimy na to, będziemy mieli wiele Usnarzy na całej granicy – mówił Kamiński.

Iwona Śledzińska-Katarasińska dla WTV: Sparaliżować przepływ informacji

Obwieszczoną dziś decyzję rządu w rozmowie z naszą redakcją skomentowała posłanka Platformy Obywatelskiej Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Ma ona jeden cel: sparaliżować przepływ informacji na temat ewentualnych działań straży granicznej wobec uchodźców i odciąć pas przygraniczny od reszty kraju – oceniła.

Parlamentarzystka z ramienia PO dodała: – Oczywiście także uniemożliwić poruszanie się w tym obszarze przedstawicielom organizacji pozarządowych, posłom, organizacjom humanitarnym i instytucjom obrony praw człowieka

Zdaniem Śledzińskiej-Katarasińskiej wspomniana decyzja jest "tyleż symboliczna, co łajdacka".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl