wtv.pl
Robert Lewandowski

CHRISTOF STACHE/AFP/East News / Polsat News/Śniadanie Rymanowskiego/23.05.21 Screen

Rzecznik prezydenta zdradził plany wobec Roberta Lewandowskiego. Może otrzymać kolejne odznaczenie

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Robert Lewandowski może liczyć na uznanie ze strony najwyższej postawionych osób w państwie. Piłkarzowi gratulacje już złożył premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda. Wiele wskazuje na to, że Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski nie będzie jedynym odznaczeniem, na jakie może liczyć gwiazdor. Oficjalne deklaracje padły na antenie Polsat News.

Robert Lewandowski po pobiciu rekordu Gerda Muellera na stałe zapisał się na kartach sportowej historii. Zawodowiec nie tylko reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, ale także przynosi nam powody do domu. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższej przyszłości piłkarz odbierze kolejny medal z rąk samego prezydenta.

O sprawie bardzo jasno wypowiedział się rzecznik prasowy Andrzeja Dudy. Na antenie Polsat News nawet nie próbował wymigać się od odpowiedzi. - Z całą pewnością Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostanie z rąk prezydenta - obiecał.

Robert Lewandowski z kolejnym odznaczeniem?

- Prezydent wręczając Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski mówił, że przed polskim sportowcem jeszcze wiele sukcesów - dodawał Błażej Spychalski na antenie Polsat News podczas programu Bogdana Rymanowskiego.

Warto podkreślić, że po Krzyżu Komandorskim są już tylko dwa wyższe rangą odznaczenia. Mowa o Krzyżu Komandorskim z Gwiazdą oraz o Krzyżu Wielkim. W dalszej części programu rozpływano się nie tylko nad zdolnościami Roberta Lewandowskiego, ale także nad jego muskulaturą.

Białoruś

Alarm bombowy w samolocie Ryanair, natychmiast musiał lądować. Nagle zatrzymano białoruskiego opozycjonistę Romana Protasiewicza

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że rzecznik prezydenta także zdecydował się specjalną formę podziękowań dla Roberta Lewandowskiego. Wraz z Rymanowskim i wszystkimi uczestnikami programu publicystycznego pokazali duże kartki, na których widniało hasło "Król Lewy".

Przypomnijmy, że tuż po pobiciu rekordu Gerda Muellera pierwsze gratulacje spłynęły właśnie ze strony Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. "Brawa i serdeczne gratulacje dla Roberta Lewandowskiego! [...] Duma! Dziękujemy!" - czytamy w komunikacie prezydenta.

"41 bramek w jednym sezonie Bundesligi! Gol w ostatnich sekundach meczu. Jest Legendą" - dodawał Prezes Rady Ministrów, publikując zdjęcie Roberta Lewandowskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Polsat News]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >