wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej przekazał, w jakim stanie jest kard. Nycz

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W czasie mszy kardynał Nycz zasłabł. Pojawiły się prośby o modlitwę w intencji hierarchy. Teraz rzecznik Archidiecezji Warszawskiej wydal oficjalny komunikat na temat stanu jego zdrowia. Pewne jest, że trafił on do szpitala.

  • Ksiądz Przemysław Śliwiński przekazał informacje na temat kardynała Nycza

  • Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej poinformował, że hierarcha trafił do szpitala MSWiA w Warszawie

  • Powodem hospitalizacji ma być „chwilowe zasłabnięcie”

  • Następny komunikat ma pojawić się potrzymaniu przez kardynała Nycza wyników przeprowadzonych badań

Dziś Polskę obiegła wiadomość o zasłabnięciu kardynała Nycza. Duchowny odprawiał mszę i to właśnie w jej trakcie miał poczuć się gorzej

To, jak kardynał Nycz wymaga podtrzymywania przez kapłanów znajdujących się obok, uwiecznione zostało na nagraniu opublikowanym przez Archidiecezję Warszawską na platformie YouTube. Pojawił się pierwszy oficjalny komentarz w tej sprawie.

Wydano komunikat o stanie zdrowa kardynała Nycza

Na Twitterze rzecznik Archidiecezji Warszawskiej postanowił oficjalnie skomentować to, jak obecnie czuje się kardynał Nycz. Przez media przetaczały się bowiem spekulacje na temat tego, co stało się w czasie mszy odprawianej przez hierarchę.

- Kard. Kazimierz Nycz jest hospitalizowany z powodu chwilowego zasłabnięcia. Jego stan jest stabilny. Trwają szczegółowe badania. Arcybiskup warszawski pozostanie w szpitalu MSWiA w Warszawie jeszcze przez kilka dni - napisał w mediach społecznościowych ks. Przemysław Śliwiński.

Dodatkowo rzecznik archidiecezji, gdzie posługę pełni kardynał Nycz, zaznaczył, że opinia publiczna pozna więcej informacji, jak tylko wykonane zostaną wszystkie badania. Więcej na temat tego zdarzenia przeczytać możesz >TUTAJ<

Około czterech godzin wcześniej na koncie rzecznika ks. Piotra Śliwińskiego pojawiła się informacja, iż kardynał Nycz przebywa „w jednym z warszawskich szpitali”. Teraz jest już pewne, iż jest to szpital MSWiA. Jednocześnie już wcześniej wierni zostali poproszeni o to, by modlić się za hierarchę.

Zasłabnięcie kardynała Nycza

Nabożeństwo w ramach Wielkiego Czwartku to dla kapłanów bardzo ważny element Triduum Paschalnego. To właśnie wtedy symbolicznie obchodzi się ustanowienie sakramentu kapłaństwa. Niestety dziś kardynał Nycz odprawiający w Archikatedrze Warszawskiej mszę, musiał zostać zastąpiony przez innego hierarchę obecnego w świątyni.

Oglądając nagranie z mszy widać, iż duchowny od samego początku nie jest w najlepszej formie. Uwagę zwraca szczególnie sposób jego mówienia. W czasie odmawiania jednej z pierwszych modlitw kardynał Nycz zasłabł. Zapewne, gdyby nie stojący obok niego duchowni, hierarcha osunąłby się na ziemię.

Po dokończeniu modlitwy i podtrzymywaniu przez kapłanów kardynał Nycz zastąpiony został przez biskupa Józefa Guzdka. Pełni on funkcję biskupa polowego Wojska Polskiego.

Na ten moment nie ma zbyt wielu informacji

Poza komunikatem rzecznika Archidiecezji Warszawskiej niewiele wiadomo na temat obecnego stanu zdrowia kardynała Nycza. Powodem jego hospitalizacji ma być chwilowe zasłabnięcie, nie zostało jednak wyjaśnione, co może być jego przyczyną i czy związane jest to z ewentualnymi problemami zdrowotnymi duchownego.

Więcej informacji przedstawionych zostanie po tym, gdy lekarze ze szpitala MSWiA w Warszawie otrzymają wyniki przeprowadzonych badań. Nie wskazano jednak, jakie badania zostały zlecone i pod jakim kontem diagnozowany jest kardynał Nycz.

Zdjęcie wyróżniające to kadr z zapisu mszy odprawianej w Archikatedrze Warszawskiej w dniu 01.04.2021 r. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/Archidiecezja Warszawska

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @PSliwinski / archwwa.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >