wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kardynał Nycz nagle zasłabł w trakcie mszy, trafił do szpitala. Wideo pokazuje, kiedy osłabł

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Kardynał Nycz zasłabł podczas odprawiania mszy świętego Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej. Kapłan wyraźnie nie czuł się dobrze - drżał mu głos, przestawał z nogi na nogę, a w pewnym momencie osunąłby się na ziemię gdyby nie eskorta znajdujących się tuż

  • Kardynał Nycz zasłabł podczas odprawiania mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej

  • Kapłan został przetransportowany do szpitala, gdzie przeprowadzone zostaną badania diagnostyczne

  • Archidiecezja Warszawska wzywa wiernych do modlitwy w intencji kardynała

Kardynał Nycz został zastąpiony podczas mszy przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. 

Kardynał Nycz omdlał podczas nabożeństwa

Dziś w Archikatedrze Warszawskiej odbyła się uroczysta Msza Świętego Krzyżma, odprawiana corocznie z okazji Wielkiego Czwartku. Niestety tegoroczna uroczystość z pewnością smutno zapisze się w pamięci zgromadzonych wiernych z powodu przykrego wydarzenia, do którego doszło podczas celebracji

Prowadzący nabożeństwo kardynał Nycz od samego nie wyglądał na będącego w pełni sił. Podczas mszy przestawał z nogi na nogę, a słowa wypowiadał z wyraźnym cierpieniem i drżącym głosem. Do niepokojącego wypadku doszło już w niespełna 10 minut po rozpoczęciu mszy. 

Podczas czytania kolekty, kardynał Nycz przechylił się i z pewnością upadłby, gdyby nie został sprawnie chwycony przez dwóch kapłanów, którzy znajdowali się tuż obok. Księża przytrzymali hierarchę, gdyż chciał dokończyć rozpoczętą modlitwę. Tuż po jej zakończeniu, duchowni pomogli biskupowi usiąść. 

Wypadek został uchwycony przez kamerę, która na żywo rejestrowała przebieg liturgii na kanale Archidiecezji Warszawskiej w serwisie YouTube.

Archidiecezja Warszawska prosi o modlitwę

Po kilku minutach od wydarzenia, kardynałowi Nyczowi udzielono pomocy w przedostaniu się do zakrystii, gdzie oczekiwał na przyjazd ratowników medycznych. Mszę świętego Krzyżma dokończył zań obecny na uroczystości biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. 

Jak dowiadujemy się z komunikatu zamieszczonego na stronie diecezji, wystosowanego przez jej rzecznika ks. Przemysława Śliwińskiego, hierarcha został przetransportowany do szpitala w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych. Nie podano żadnych informacji o statnie zdrowia kapłana. 

Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego - wezwano w zamieszczonej wiadomości. 

Choć nie podano jeszcze żadnych oficjalnych informacji, nietrudno się domyśleć, że kardynał Nycz raczej nie weźmie bezpośredniego udziału w kolejnych uroczystościach związanych z Triduum Paschalnym oraz nabożeństwach celebrujących zbliżające się święta wielkanocne

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z nagrania "Msza św. Krzyżma [Wielki Czwartek]", zamieszczonego na kanale Archidiecezji Warszawskiej w serwisie YouTube - youtube.com/Archidiecezja Warszawska)

Źródło: archwwa.pl, youtube.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Już dziś rusza masowa akcja w Polsce. Za niewypełnienie obowiązku grozi 5 tys. zł grzywny

  • 1066,24 zł "na rękę" już dziś na koncie. Ruszyły przelewy trzynastej emerytury, uprawnionych 9,8 mln seniorów

  • Ważna wiadomość związana ze szczepionką Pfizera. Dyrektor firmy poinformował o kluczowej kwestii

undefined

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >