wtv.pl > Świat > Rumunia: 50-latek raniony po tym, jak szyna wbiła się w podłogę tramwaju w Bukareszcie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Rumunia: 50-latek raniony po tym, jak szyna wbiła się w podłogę tramwaju w Bukareszcie

W Rumunii szyna wbiła się w jadący tramwaj
(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, Zofia BAZAK

Jedna z szyn z torowiska przebiła podłogę tramwaju jadącego przez Bukareszt. Zaledwie kilka centymetrów uratowało mężczyznę przed poważnym urazem. Brane są pod uwagę dwa scenariusze dotyczące przyczyn niebezpiecznego zdarzenia.

W Bukareszcie doszło do niebezpiecznego wypadku. Kilka centymetrów od 50-latka podłoga przebita została przez szynę.

Gruby kawał metalu z łatwością pokonał warstwy podwozia tramwaju. Zdjęcia opublikowane w sieci pokazują, jak blisko było od tragedii.

Rumunia: szyna wbiła się w tramwaj

Zwykła przejażdżka tramwajem mogła zakończyć się w wyjątkowo dramatyczny sposób. W Bukareszcie w Rumunii jedna z szyn wbiła się w pojazd.

Gdyby 50-letni pasażer siedział na miejscu lub stał zaledwie kilka centymetrów bliżej, sytuacja mogła nie być traktowana w kategorii ciekawostki.

Po tym, jak linia 19 jadąca przez Bukareszt opuściła przystanek o nazwie „Nerva Traian”, pasażerowie usłyszeli duży hałas. Okazuje się, że dalsza jazda nie jest możliwa.

W podłodze widoczna była duża dziura. Wystawał z niej kawałek grubego metalu. 50-latek znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie został ranny.

Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Trafił do szpitala na rutynowe badania.

Badane są przyczyny wypadku

Gdyby ktoś siedział w miejscu, gdzie szyna przebiła podwozie tramwaju, mogło dojść do poważnych obrażeń, a nawet śmierci. Teraz służby badają, co doprowadziło do niebezpiecznego incydentu.

Obecnie pod uwagę brane mają być dwa scenariusze. Jeden z nich zakłada, że to upały odpowiedzialne są za wybrzuszenie szyn.

Wysoka temperatura i nieustanne używanie torowiska sprawia, że czasem szyny wyskakują ze swoich miejsc. To jednak niejedyna opcja.

Okazuje się, że istnieje ryzyko, że do narażenia pasażerów na niebezpieczeństwo mogła przyczynić się firma czuwająca nad stanem technicznym trasy. Na ten tok myślenia śledczych skierowały ślady spawów na metalu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: polsatnews.pl

Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne Marek BAZAK/East News, Zofia BAZAK