wtv.pl > Świat > Rosja. Lekarka wyrzuciła dziecko przez okno. Noworodek nie żyje
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:03

Rosja. Lekarka wyrzuciła dziecko przez okno. Noworodek nie żyje

Pexels/Lisa
Pexels/Lisa

Rosja. Lekarka weszła do sali szpitalnej i wyrzuciła noworodka przez okno. Chłopiec nie przeżył upadku. Kobieta straciła pracę, a w jej sprawie toczy się postępowanie.

Tragiczny wypadek w Rosji. Noworodek wyrzucony przez okno nie żyje

W Rosji doszło do tragicznego zdarzenia. W sierpniu w szpitalu w Sterlitamak (zachodnia Rosja) Wiktoria Inwanowa i jej mąż przywitali trzecie dziecko. 

Na świat przyszedł chłopiec, który otrzymał imię Wołodia. W pewnej chwili do szpitalnej sali, w której leżała Wiktoria, wkroczyła 29-letnia lekarka Alina Araslanowa, która sama kilka godzin wcześniej urodziła dziecko.

Pod nieobecność Wiktorii lekarka podeszła do łóżka, chwyciła dziecko i wyrzuciła je przez okno. Polsat News podaje, że chłopiec nie przeżył upadku z trzeciego piętra.

Małżeństwo wybaczyło lekarce

W dalszym ciągu nie wiadomo, dlaczego lekarka dopuściła się tego czynu. Lokalne media wskazują, że 29-latka przebywała wcześniej w szpitalu psychiatrycznym. Leczyła się z powodu depresji.

Mimo tego pracodawca był nieprzejednany. Po tragicznym wydarzeniu lekarka została zwolniona z pracy.

Zrozpaczeni rodzice zapewniają, że wybaczyli Alinie i nie chcą, aby spotkała ją kara. W rozmowie z mediami mąż Wiktorii zadeklarował, że “pogodzili się” ze stratą synka. Pragną, aby lekarka, mimo wstrząsającego zdarzenia, była szczęśliwa, ponieważ “zła nie można zwalczać złem”.

Czy kobieta odpowie za zabójstwo?

Służby już rozpoczęły śledztwo w tej sprawie. Alina Araslanowa ma odpowiadać za zabójstwo dziecka. Rosyjskie służby poinformowały, że podjęto szereg środków dochodzeniowych i operacyjnych, aby ustalić okoliczności, przyczyny i warunki, w których doszło do przestępstwa.

Lekarka przeszła już badanie psychiatryczne. Po wynikach służby zadecydują, czy kobieta zostanie aresztowana, czy skierują ją na przymusowe leczenie. Jej dzieci znajdują się obecnie pod opieką rosyjskich władz.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Powiązane