wtv.pl
Roman Giertych o Kaczyńskim

East News/Tricolors

Roman Giertych zabrał głos ws. ostatniej rozmowy Jarosława Kaczyńskiego

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Roman Giertych w swoim wpisie na Twitterze stwierdził, że duże znaczenie w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej mogłoby mieć przesłuchania przy pomocy wariografu Jarosława Kaczyńskiego. Były wicepremier chciałby, by prezes PiS opowiedział o swojej

  • Roman Giertych postuluje o przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego i zbadanie jego zeznań za pomocą wariografu

  • Tematem przesłuchania miałaby być ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich przed śmiercią prezydenta

  • W rozmowie z "Gazetą Polską" Jarosław Kaczyński powiedział, że rozmowa miała dotyczyć jego samopoczucia oraz zdrowia matki braci

Czyżby Roman Giertych podejrzewał, że Jarosław Kaczyński może być w posiadaniu informacji dotyczących przyczyn katastrofy rządowego samolotu?

Roman Giertych chce przesłuchania Kaczyńskiego

Były premier wystąpił we wpisie na swoim Twitterze z bardzo nietypową propozycją dotyczącą śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem, w sprawie powinien zostać przesłuchany prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Dodatkowo, by ustalić autentyczność zeznań brata zmarłego w 2010 r. prezydenta, należałoby dokonać jego badania przy pomocy wariografu. W ten sposób, zdaniem Giertycha, można byłoby ustalić nowe informacje dotyczące sprawy. 

Dlaczego przesłuchiwany miałby być Jarosław Kaczyński, który nie był przecież świadkiem katastrofy? Autor wpisu twierdzi, że chodzi o ostatnią rozmowę, jaką przeprowadził on ze swoim bratem, gdy ten był już w podróży do Smoleńska. 

Może zamiast realizować jakieś paranoiczne wnioski dowodowe badające fotele Tu-154, które nie były na miejscu katastrofy, to prokuratura zrealizowałaby wreszcie wniosek o przesłuchanie przy użyciu wariografu Jarosława Kaczyńskiego na okoliczność ostatniej rozmowy z bratem? - zapytał na swoim Twitterze Roman Giertych. 

Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich 

Rozmowa, jaką bracia Kaczyńscy odbyli, gdy prezydent był już na pokładzie samolotu, niemal od pierwszych dni po katastrofie budziła ogromne emocje. Choć sam prezes PiS opowiadał już o jej treści, wielu wciąż zastanawia się, czy mogła mieć ona jakiś wpływ na to, co się stało. 

Myślałem, że już wylądował i dzwoni ze Smoleńska. Bardzo rzadko dzwonił z telefonu satelitarnego z samolotu - tłumaczył Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" - Powiedział mi, że z Mamą wszystko w porządku i poradził, bym się przespał. Pamiętam doskonale, że użył określenia: "bo się rozpadniesz".

W przestrzeni publicznej pojawiły się jednak doniesienia o tym, że Lech Kaczyński mógł "wymusić" na pilotach swoim autorytetem podejście do lądowania mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Na tezę tę wskazywać mogłyby słowa Donalda Tuska, który był kilka dni temu gościem programu "Fakty po faktach". 

Były premier ujawnił, że podczas jednej z rozmów z Lechem Kaczyńskim, prezydent miał przyznać się mu do tego, że to Pałac Prezydencki miał zorganizować lot na obchody zbrodni katyńskiej

Prezydent Lech Kaczyński, także w rozmowie ze mną w cztery oczy, podkreślał, po tak zwanym incydencie gruzińskim, że od czasu, gdy pilot odmówił prezydentowi lotu do Tbilisi, on sam będzie podejmował decyzję, kiedy będzie latał rządowym samolotem, bo jest głównodowodzącym - powiedział Donald Tusk - To Pałac Prezydencki odpowiadał za lot do Smoleńska - dodał. 

Źródło: twitter.com, radiomaryja.pl, dziennik.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Prof. Simon o tym, co miało się dziać na uczelni o. Rydzyka: To jest szkodliwe społecznie

  • Ksiądz Woźnicki wdał się w awanturę w budynku sądu

  • Marian Lichtman miał zostać wyproszony z pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

undefined

Podobne artykuły

Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >
Tomasz Lis

Polityka

Nowa okładka "Newsweeka". Tomasz Lis zalany falą krytyki

Czytaj więcej >
Bartłomiej Sienkieiwcz w rozmowie z TVP

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz pokazał wymianę wiadomości z TVP

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Tajemnicze zniknięcie biskupa Edwarda Janiaka. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

Czytaj więcej >