wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Giertych o TVP: Mają kilkanaście procesów i prywatnych aktów oskarżenia, a ciężko pracują na następne

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na Twitterze Romana Giertycha pojawił się mocny wpis. Mecenas postanowił najpewniej odnieść się do wiadomości przekazywanych przez TVP Info, które w artykule opublikowanym przez Samuela Pereirę wskazywało, że były minister edukacji zabronił CB

  • 9 marca na stronie TVP Info opublikowany został artykuł "Kaplica” Giertycha. Krzyczał, że ma „dekret z Watykanu”

  • Roman Giertych odniósł się do wiadomości przekazanych przez Samuela Pereirę

  • We wpisie na Twitterze przypomniał, że publiczny nadawca wielokrotnie już został pociągnięty przez niego do odpowiedzialności przed sądem

  • Dodatkowo zaznaczył, że poziom absurdu prezentowanego przez TVP Info przekroczył już wszelkie granice

Media społecznościowe to główne medium, gdzie swoją wersję wydarzeń prezentuje Roman Giertych.

W czasie największych działań wymierzonych przeciwko mecenasowi TVP oraz TVP Info wyjątkowo aktywnie włączało się w dokumentowanie wszystkiego, co działo się w jego domu. Żona byłego ministra relacjonowała, że dziennikarze nieustannie, przez 24 godziny, stacjonowali pod ich bramą wjazdową.

TVP Info pisze o kaplicy w domu, a Roman Giertych odpowiada

Samuel Pereira postanowił ponownie powrócić do sprawy przeszukania domu Romana Giertycha. W artykule „Kaplica” Giertycha. Krzyczał, że ma „dekret z Watykanu” opublikowanym nad ranem 9 marca opisana została sytuacja, jaka miała zajść w czasie działań prowadzonych przez CBA.

Dziennikarz Telewizji Polskiej przekazał, że śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli usłyszeć od Romana Giertycha, że do jednego z pokoi nie można wejść, gdyż jest to prywatna kaplica. Podobno mecenas miał wskazywać, że na potwierdzenie swoich słów ma "dekret Z Watykanu".

"W trakcie przeszukania mecenas nie oponował przeciwko przeszukiwaniu swojej posiadłości, jednak – jak wynika z informacji do których dotarł portal tvp.info – żywo zareagował, gdy śledczy podeszli do jednego z pomieszczeń. Chodzi o salę określaną [...] jako prywatna „kaplica”. – Giertych zaczął krzyczeć, że ma specjalny „dekret z Watykanu” i do tej „kaplicy” funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego absolutnie wchodzić nie mogą", napisał w artykule Samuel Pereira.

Dziennikarz TVP Info zdecydował się również zacytować odpowiedź mecenasa na pytania dotyczące rzekomego powstrzymania przeszukujących funkcjonariuszy. Dziennikarz TVP Info wskazuje, że Roman Giertych na SMS-a z pytaniami nie ustosunkował się do konkretnych, merytorycznych kwestii. Odpisać miał natomiast: "Powiada pan, że właściciel nieruchomości może zakazać CBA przeszukania w jakimś pomieszczeniu? Zabawne".

Roman Giertych odpowiada na doniesienia TVP Info

Na Twitterze byłego ministra edukacji pojawił się wpis komentujący rewelacje opublikowane przez Samuela Pereirę. W zaledwie kilku zdaniach dość mocno dogryza publicznemu nadawcy i wskazuje na jego kłopoty prawne.

- Szanowni Państwo poziom absurdów lub bzdur, które opowiada TVP na mój temat przekracza już wszelkie granice. Mają już kilkanaście procesów i prywatnych aktów oskarżenia (w tym szef TVP Info), a ciężko pracują na następne. Volenti not fit iniuria. Chcącemu nie dzieje się krzywda - napisał w mediach społecznościowych Roman Giertych.

Ostatni czas nie jest łaskawy dla TVP w kwestii batalii sądowych. Jeszcze niedawno poseł Nowoczesnej Adam Szłapka informował, że publiczny nadawca przegrał z nim sądzie i musi ujawnić zarobki zarządu (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). 

Źródło: Twitter.com @GiertychRoman / tvp.info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >