wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Giertych o TVP: Mają kilkanaście procesów i prywatnych aktów oskarżenia, a ciężko pracują na następne

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na Twitterze Romana Giertycha pojawił się mocny wpis. Mecenas postanowił najpewniej odnieść się do wiadomości przekazywanych przez TVP Info, które w artykule opublikowanym przez Samuela Pereirę wskazywało, że były minister edukacji zabronił CB

  • 9 marca na stronie TVP Info opublikowany został artykuł "Kaplica” Giertycha. Krzyczał, że ma „dekret z Watykanu”

  • Roman Giertych odniósł się do wiadomości przekazanych przez Samuela Pereirę

  • We wpisie na Twitterze przypomniał, że publiczny nadawca wielokrotnie już został pociągnięty przez niego do odpowiedzialności przed sądem

  • Dodatkowo zaznaczył, że poziom absurdu prezentowanego przez TVP Info przekroczył już wszelkie granice

Media społecznościowe to główne medium, gdzie swoją wersję wydarzeń prezentuje Roman Giertych.

W czasie największych działań wymierzonych przeciwko mecenasowi TVP oraz TVP Info wyjątkowo aktywnie włączało się w dokumentowanie wszystkiego, co działo się w jego domu. Żona byłego ministra relacjonowała, że dziennikarze nieustannie, przez 24 godziny, stacjonowali pod ich bramą wjazdową.

TVP Info pisze o kaplicy w domu, a Roman Giertych odpowiada

Samuel Pereira postanowił ponownie powrócić do sprawy przeszukania domu Romana Giertycha. W artykule „Kaplica” Giertycha. Krzyczał, że ma „dekret z Watykanu” opublikowanym nad ranem 9 marca opisana została sytuacja, jaka miała zajść w czasie działań prowadzonych przez CBA.

Dziennikarz Telewizji Polskiej przekazał, że śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli usłyszeć od Romana Giertycha, że do jednego z pokoi nie można wejść, gdyż jest to prywatna kaplica. Podobno mecenas miał wskazywać, że na potwierdzenie swoich słów ma "dekret Z Watykanu".

"W trakcie przeszukania mecenas nie oponował przeciwko przeszukiwaniu swojej posiadłości, jednak – jak wynika z informacji do których dotarł portal tvp.info – żywo zareagował, gdy śledczy podeszli do jednego z pomieszczeń. Chodzi o salę określaną [...] jako prywatna „kaplica”. – Giertych zaczął krzyczeć, że ma specjalny „dekret z Watykanu” i do tej „kaplicy” funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego absolutnie wchodzić nie mogą", napisał w artykule Samuel Pereira.

Dziennikarz TVP Info zdecydował się również zacytować odpowiedź mecenasa na pytania dotyczące rzekomego powstrzymania przeszukujących funkcjonariuszy. Dziennikarz TVP Info wskazuje, że Roman Giertych na SMS-a z pytaniami nie ustosunkował się do konkretnych, merytorycznych kwestii. Odpisać miał natomiast: "Powiada pan, że właściciel nieruchomości może zakazać CBA przeszukania w jakimś pomieszczeniu? Zabawne".

Roman Giertych odpowiada na doniesienia TVP Info

Na Twitterze byłego ministra edukacji pojawił się wpis komentujący rewelacje opublikowane przez Samuela Pereirę. W zaledwie kilku zdaniach dość mocno dogryza publicznemu nadawcy i wskazuje na jego kłopoty prawne.

- Szanowni Państwo poziom absurdów lub bzdur, które opowiada TVP na mój temat przekracza już wszelkie granice. Mają już kilkanaście procesów i prywatnych aktów oskarżenia (w tym szef TVP Info), a ciężko pracują na następne. Volenti not fit iniuria. Chcącemu nie dzieje się krzywda - napisał w mediach społecznościowych Roman Giertych.

Ostatni czas nie jest łaskawy dla TVP w kwestii batalii sądowych. Jeszcze niedawno poseł Nowoczesnej Adam Szłapka informował, że publiczny nadawca przegrał z nim sądzie i musi ujawnić zarobki zarządu (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). 

Źródło: Twitter.com @GiertychRoman / tvp.info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >