wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Radio Maryja promuje zadziwiające tezy na temat księży pedofilów. "Trzeba powiedzieć dość"

27 Lutego 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Radio Maryja promuje zadziwiający w kwestii księży pedofilów przekaz. 22 lutego na antenie rozgłośni zagościł dziennikarz Sebastian Karczewski. Redaktor twierdził między innymi, że biskupi mają wyszukiwać w swoich diecezjach kapłanów, kt&oac

Radio Maryja zaprosiło do programu "Aktualności dnia" Sebastiana Karczewskiego - dziennikarza, który współpracuje z prawicowym "Naszym Dziennikiem". Na antenie podjęto temat pedofilii wśród kapłanów. Ostatecznie sprowadzono go jednak do zadziwiających tez i twierdzeń, na których ewentualną prawdziwość nie podano w zasadzie żadnych dowodów.

Karczewski stwierdził między innymi, że biskupi, chcący przypodobać się chociażby telewizji TVN, wyszukują w swoich diecezjach niewinnych księży. Później, na podstawie sfałszowanych dowodów, oskarża się ich rzekomo o molestowanie seksualne nieletnich. Tak "poświęca" się duchownych, aby cała instytucja cieszyła się lepszą sławą.

Radio Maryja o księżach pedofilach

Co więcej, dziennikarz stwierdził także, iż przy współpracy z polskim Kościołem działać ma specjalna instytucja, która wynajduje ewentualne, różnorakie potknięcia księży. Te mają być później ujawniane przy okazjach, takich jak na przykład zbliżające się wybory prezydenckie. Wszystko, aby zdyskredytować kilku kapłanów, pokazując, że realnie podejmuje się walkę chociażby ze wspomnianą pedofilią.

Karczewski dodał także iż "trzeba powiedzieć »dość«" systemowi, w którym niewinnych księży oskarża się o czyny przestępcze. Jak stwierdził, miażdżąca część historii kapłanów pedofilów, opisywanych przez media, to jedynie kłamstwa. Dziennikarz przedstawił więc hierarchów polskiego Kościoła jako osoby rzucające fałszywymi zarzutami oraz preparujące dowody - przy czym nawet nie samodzielnie, a przy współpracy wynajętych prawników. Jednocześnie pośrednio wstawił się za kapłanami, spośród których część popełniła przecież czyny, za które są oskarżani, a do których nie chcieli się przyznać.

Źródło: Onet / Rzeczpospolita

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >