Radio Maryja Kościół. PikrepoŹródło: Pikrepo
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 27 Lutego 2020

Radio Maryja promuje zadziwiające tezy na temat księży pedofilów. "Trzeba powiedzieć dość"

Radio Maryja promuje zadziwiający w kwestii księży pedofilów przekaz. 22 lutego na antenie rozgłośni zagościł dziennikarz Sebastian Karczewski. Redaktor twierdził między innymi, że biskupi mają wyszukiwać w swoich diecezjach kapłanów, których niesłusznie oskarża się o wykorzystywanie seksualne nieletnich dzięki spreparowanym dowodom.

Radio Maryja zaprosiło do programu "Aktualności dnia" Sebastiana Karczewskiego - dziennikarza, który współpracuje z prawicowym "Naszym Dziennikiem". Na antenie podjęto temat pedofilii wśród kapłanów. Ostatecznie sprowadzono go jednak do zadziwiających tez i twierdzeń, na których ewentualną prawdziwość nie podano w zasadzie żadnych dowodów.

ZUS poniżył chorego na raka. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"Czytaj dalej

Karczewski stwierdził między innymi, że biskupi, chcący przypodobać się chociażby telewizji TVN, wyszukują w swoich diecezjach niewinnych księży. Później, na podstawie sfałszowanych dowodów, oskarża się ich rzekomo o molestowanie seksualne nieletnich. Tak "poświęca" się duchownych, aby cała instytucja cieszyła się lepszą sławą.

Radio Maryja o księżach pedofilach

Co więcej, dziennikarz stwierdził także, iż przy współpracy z polskim Kościołem działać ma specjalna instytucja, która wynajduje ewentualne, różnorakie potknięcia księży. Te mają być później ujawniane przy okazjach, takich jak na przykład zbliżające się wybory prezydenckie. Wszystko, aby zdyskredytować kilku kapłanów, pokazując, że realnie podejmuje się walkę chociażby ze wspomnianą pedofilią.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 15. emerytura? Padło oświadczenie, które napawa seniorki i seniorów nadzieją
2. Zwrócił mu uwagę, w odwecie pokiereszował twarz. Policja szuka młodego człowieka z autobusu 186

Karczewski dodał także iż "trzeba powiedzieć »dość«" systemowi, w którym niewinnych księży oskarża się o czyny przestępcze. Jak stwierdził, miażdżąca część historii kapłanów pedofilów, opisywanych przez media, to jedynie kłamstwa. Dziennikarz przedstawił więc hierarchów polskiego Kościoła jako osoby rzucające fałszywymi zarzutami oraz preparujące dowody - przy czym nawet nie samodzielnie, a przy współpracy wynajętych prawników. Jednocześnie pośrednio wstawił się za kapłanami, spośród których część popełniła przecież czyny, za które są oskarżani, a do których nie chcieli się przyznać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas
  2. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację
  3. Nagranie z otwarcia Castoramy podbija internet. Klienci wynieśli, ile mogli
  4. Dwa razy sprawdzaliśmy, czy naprawdę to napisał. W internecie nic nie ginie, choć Duda może chcieć usunąć swój wpis
  5. Filip Chajzer i Anna Kalczyńska zostaną ukarani? Ich przełożony z niejednoznaczną odpowiedzią
  6. Kraj sąsiadujący z Polską wprowadza stan wyjątkowy. Zatwierdzono propozycję Ministerstwa

Źródło: Onet / Rzeczpospolita