wtv.pl
Ksiądz Natanek przestrzegał przed zakupami w sieci sklepów Lewiatan, twierdząc, że jest to siedlisko szatana.

YouTube/PoloniaFidelis

Przypominamy. Ksiądz Natanek ostrzegał wiernych, żeby nie robili zakupów w Lewiatanie: "Siedlisko diabła"

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Ksiądz Natanek przestrzegał przed zakupami w sieci sklepów Lewiatan, twierdząc, że jest to siedlisko szatana. – To nie jest zabawa! – przestrzegał duchowny wydalony z kapłaństwa w 2011 roku. Wystąpienie doczekało się reakcji ze strony spółki.

Choć decyzją metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza ks. Natanek został suspendowany, były kapłan bynajmniej nie zamierza kończyć swej działalności. Swoje wystąpienia raz po raz ochoczo publikuje również w sieci.

W Grzechynii, rodzinnej miejscowości tzw. księdza, uruchomiono tzw. Pustelnię Niepokalanów, która nosi wszelkie znamiona sekty. Środowisko prowadzi też internetową telewizję ChristusVincit-TV, gdzie publikowane są kazania Natanka.

Ten nie przestaje tymczasem zaskakiwać. W kwietniu media obiegło wystąpienie, w którym były już ksiądz twierdził, że dzieci poczęte metodą in vitro należy uznać za produkt. Zdaniem Natanka "dziecko poczęte z probówki nie jest istotą, a zwierzęciem". O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Ksiądz Natanek przestrzegał przed sklepami Lewiatan

Przez lata założyciel Pustelni Niepokalanów dostarczył nam dziesiątki podobnych rewelacji. Najśmieszniejsze tezy ks. Natanka do dziś powtarzane są przez fanów jego internetowej działalności.

Klaudia Jachira vs Andrzej Duda

Jachira pokazała transparent "Konstytucja" podczas przemówienia Dudy w Sejmie

CZYTAJ DALEJ

W tym miejscu warto wspomnieć wystąpienie, w którym latem 2018 roku suspendowany duchowny przestrzegał przed zakupami w konkretnych sieciach przemysłowych.

Jako wyjście Natankowi posłużył tekst nowenny do Boga Ojca: Dałem wam poznać imiona Moich Archaniołów, abyście mogli ich wzywać w swojej obronie. Dałem wam poznać imiona Moich wrogów, abyście byli świadomi ich obecności i działania, i mogli się przed nimi ustrzec.

Wiecie, ile macie firm, które noszą imiona demonów? – mówił kolejno Natanek, wspominając przy tym Mefistofelesa czy Belzebuba. Następnie przyszła kolej na sieć sklepów Lewiatan.

Nazwa legendarnego potwora morskiego w istocie pojawia się w Starym Testamencie. Nawiązania do Lewiatana znajdziemy choćby w Księdze Psalmów czy w Księdze Hioba. W literaturze chrześcijańskiej potwór częstokroć pojawia się jako wyobrażenie Szatana.

Były kapłan dostrzegł tu ogromne zagrożenie. – Dzieci, mając tę świadomość, do tych instytucji nie wolno wam wchodzić – zapewniał, wskazując, że są one poddane pod patronat złego ducha, choćby robiły to nieświadomie.

To nie jest zabawa! – dodawał.

W odpowiedzi na wystąpienie Natanka przedstawiciele spółki zapewnili, że nazwa jest nawiązaniem do działającego w okresie międzywojennym Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów Lewiatan. Powstała w roku 1994 firma miała inspirować się wspomnianą organizacją, która zrzeszała polskich przedsiębiorców i broniła ich interesów przed zewnętrznymi koncernami handlowymi.

Podkreślono jednocześnie, że wypowiedź Natanka "godzi w dobre imię Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan oraz w interesy rodzimych przedsiębiorców".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: YouTube | WTV

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >