Ksiądz Natanek przekonywał, że poczęte metodą in vitro dzieci są jedynie "produktami".. Jan BIELECKI/East News
Źródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Kwietnia 2021

Ks. Natanek nazwał dzieci z in vitro zwierzętami. Jest stanowisko kurii

Ksiądz Natanek przekonywał, że poczęte metodą in vitro dzieci są jedynie "produktami". W komunikacie archidiecezji krakowskiej zwrócono uwagę, że ksiądz nie ma prawa wykonywać czynności kapłańskich. – Zgromadzona wokół niego grupa ma znamiona sekty – poinformował rzecznik prasowy ks. Łukasz Michalczewski.

  • Na opublikowanym w trakcie Świąt Wielkanocnych nagraniu ksiądz Natanek nawiązał do dzieci poczętych metodą in vitra
  • Zdaniem suspendowanego przed dziesięcioma laty duchownego nie są one bytem ludzkim, a zwierzętami
  • – Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego – wskazano w komunikacie archidiecezji krakowskiej

O kolejnym kontrowersyjnym wystąpieniu księdza Natanka pisaliśmy TUTAJ. Słowo "ksiądz" nie jest tu zresztą najtrafniejsze. Były już duchowny został suspendowany przed dziesięcioma laty i ma oficjalny zakaz wykonywania czynności kapłańskich.

Mimo nałożonej przez metropolitę krakowskiego Stanisława Dziwisza suspensy Natanek nie zaprzestał swojej działalności i raz po raz przesuwa granice absurdu, ochoczo publikując swoje wystąpienia w internecie.

Prowadzona przez byłego duchownego sekta ma swą siedzibę w rodzinnej miejscowości Natanka Grzechyni, gdzie zbudowano Pustelnię Niepokalanów. Społeczność uruchomiła również internetową telewizję ChristusVincit-TV.

Ksiądz Natanek: Dzieci z in vitro zwierzętami

W przeszłości były kapłan, z przyzwyczajenia nazywany przez media księdzem, narzekał już choćby na płaczące w kościele dzieci ("Na pole i do lasu i gońcie nad dziećmi, nie w kościele") czy stroje wiernych, przekonując, że kobieta w spodniach "jest obrazą dla Pana Boga".

Ostrów Wielkopolski. Malutka dziewczynka zostawiona w oknie życiaOstrów Wielkopolski. Malutka dziewczynka zostawiona w oknie życiaCzytaj dalej

Tym razem Natanek postanowił uderzyć w dzieci narodzone metodą in vitro.

Dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem – przekonywał szef Pustelni Niepokalanów. I dalej: – Nie istotą. Jest zwierzęciem.

"Niegodziwe i świętokradzkie"

Do wystąpienia Natanka nawiązał w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną rzecznik archidiecezji krakowskiej. – Dekretem z 20 lipca 2011 roku księdzu Piotrowi Natankowi została wymierzona kara suspensy, co oznacza, że nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich – przypomniał ks. Łukasz Michalczewski.

Odprawianie nabożeństw mimo oficjalnego nakazu określono mianem "niegodziwości i świętokradztwa". W komunikacie archidiecezji krakowskiej podkreślono, że prowadzone przez byłego księdza spowiedzi są nieważne.

Zwrócono uwagę, że Natankowi wymierzono karę za "ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo", a także słowa stojące w sprzeczności do nauki Kościoła katolickiego,

Ks. Michalczewski nawiązał też do zgromadzenia, które ma swoją siedzibę we wspomnianej Grzechyni. – Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty – ocenił rzecznik archidiecezji. – Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła Katolickiego.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: IMGW