wtv.pl > Gospodarka > Lidl otwiera sklepy w niedzielę niehandlową 5 września. W oficjalnym komunikacie przyznaje, że gdyby nie konkurencja to decyzja by nie zapadła
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Lidl otwiera sklepy w niedzielę niehandlową 5 września. W oficjalnym komunikacie przyznaje, że gdyby nie konkurencja to decyzja by nie zapadła

Od niedzieli 5 września niektóre sklepy sieci Lidl zostaną otwarte mimo zakazu handlu
Unsplash.com/Imants Kaziļuns

Lidl oficjalnie dołącza do sklepów otwartych nie tylko w niedziele handlowe. Zrobisz zakupy i odbierzesz paczkę. - Sklepy Lidl Polska, które od 5 września zostaną otwarte w niedziele niehandlowe otrzymały status placówek pocztowych - informuje biuro prasowe sieci.

- Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów - przekazuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Sieć niemieckich dyskontów już w niedzielę 5 września zaprosi na zakupy swoich klientów. Najbliższa niedziela nie jest jednak niedzielą handlową. Lidl wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na obejście zakazu handlu.

Sklepy Lidl otwarte w niedzielę niehandlową 5 września

Z oficjalnego komunikatu Lidla wynika, że gdyby nie działania konkurencji nie podjęto by decyzji o otwarciu niektórych sklepów w niedziele niehandlowe.

- Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów - dodała Aleksandra Robaszkiewicz.

Otwarcie sklepów Lidl w Polsce mimo obowiązującego zakazu handlu w niedziele było poprzedzone sprawdzaniem nastrojów klientów na ten temat. Podkreślono, że to właśnie komfort konsumenta był kolejnym mocnym argumentem świadczącym na korzyść przekazania konkretnym placówkom statusu "punktów pocztowych".

Lidl nie współpracuje z Pocztą Polską

Aleksandra Robaszkiewicz dodaje, że część klientów Lidla dopytywała o możliwość włączenia do oferty firmy usług pocztowych. Nie brakowało również pytań wprost o, to kiedy sklepy otworzą się w niedziele niehandlowe.

Niemiecki dyskont nie zdecydował się podpisanie umowy z Pocztą Polską. Placówki pocztowe w wybranych sklepach Lidl działają dzięki współpracy z DHL oraz PointPack.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Sieć zdradziła kryteria dotyczące wyboru sklepów otwartych w niedziele niehandlowe

Również w przypadku wskazania lokalizacji, gdzie klienci już 5 września będą mogli zrobić zakupy mimo obowiązującego zakazy handlu, Lidl podkreśla, że to konkurencja wpłynęła na ich decyzje.

- Rozwiązanie to wprowadzamy w lokalizacjach, w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we wszystkie dni tygodnia - podaje w komunikacie Aleksandra Robaszkiewicz.

Listę sklepów otwartych w okolicy w niedziele niehandlowe sprawdzić można na stronie lidl.pl. Po wejściu w zakładkę "sklepy" oraz wpisaniu swojej lokalizacji pokazuje się lista działających w niedzielę placówek pocztowych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Unsplash.com/Imants Kaziļuns

Tagi: Lidl Zakupy
Powiązane