wtv.pl
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek potwierdził plany powrotu wszystkich uczniów do szkół w maju.

Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek odpowiedział na protesty uczniów

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek potwierdził plany przywrócenia nauczania stacjonarnego na wszystkich szczeblach edukacji przed końcem bieżącego roku szkolnego. Minister w osobliwy sposó

Zgodnie z opublikowanym w środę przez Ministerstwo Edukacji i Nauki harmonogramem wznawiania nauczania stacjonarnego tuż po majówce - 4 maja - do szkół wrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

Z kolei od 15 maja uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mają się uczyć w trybie hybrydowym - częściowo stacjonarnym i częściowo zdalnym.

Następnie 29 maja wznowione ma zostać w pełni stacjonarne nauczanie na wszystkich szczeblach edukacji. W ten sposób szkoły powrócą do normalnego funkcjonowania jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego.

Przemysław Czarnek o powrocie do szkół

Już od 26 kwietnia w 11 województwach, w których pozwoliła na to sytuacja epidemiczna, uczniowie klas I-III uczą się hybrydowo. Plany dalszego znoszenia obostrzeń dla szkół potwierdził podczas czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

Jak podaje Radio ZET, Czarnek zapowiedział także, że już od 15 maja wdrażany będzie program wsparcia psychologicznego dla uczniów wracających do szkół po okresie nauki na odległość.

Uzasadniając decyzję o wznowieniu nauczania stacjonarnego dla wszystkich uczniów, minister Czarnek argumentował, że odbywające się w normalnym trybie zakończenie roku szkolnego planowane na 25 czerwca pozwoli odbudować więź i wspólnotę między uczniami i nauczycielami

- Każdy dzień nauki stacjonarnej jest lepszy niż kilka dni nauki zdalnej - mówił przywoływany przez Radio ZET minister Czarnek. - Take it easy - dodał, odnosząc się do Protestu Uczniowskiego, którego uczestnicy apelują o odwołanie powrotu do szkół w maju.

- Istnieje obawa, że dynamiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa zwiększy liczbę jego mutacji i związane z nimi zagrożenie - wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirus ma bowiem coraz więcej okazji do zmutowania, by stać się bardziej zabójczym, bardziej zaraźliwym i sprawniejszym w unikaniu przeciwciał - czytamy we wpisie Protestu Uczniowskiego na Facebooku.

- Dlatego apelujemy do Ministra edukacji o natychmiastowe odwołanie decyzji o powrocie do szkół uczniów klas 4-8 (...). Jesteśmy przeciw powrotowi w Maju! - piszą protestujący uczniowie, wskazując także na dodatkowy stres, z jakim wiązać się może dla uczniów powrót do szkół na krótko przed końcem roku szkolnego. Pod petycją Protestu Uczniowskiego do ministra Czarnka podpisało się już ponad 477 tysięcy osób.

Wykryto nowy rekordowo zmutowany wariant koronawirusa. Eksperci twierdzą, że nowy wariant zawiera zmianę, która pomaga...

Opublikowany przez Protest Uczniowski Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Dziwna wymiana zdań między Krystyną Pawłowicz a Mariuszem Ciarką

  • Znoszenie obostrzeń. Już teraz trzy regiony Polski spełniają warunki do nienoszenia maseczek

  • Kontrowersyjny lot Andrzeja Dudy. Ujawniono stenogramy

Źródło: Radio ZET / wiadomosci.radiozet.pl, Twitter / Ministerstwo Edukacji i Nauki @MEIN_GOV_PL, gov.pl, Facebook.com/protestuczniowski

Tagi:

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >