wtv.pl
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek potwierdził plany powrotu wszystkich uczniów do szkół w maju.

Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek odpowiedział na protesty uczniów

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek potwierdził plany przywrócenia nauczania stacjonarnego na wszystkich szczeblach edukacji przed końcem bieżącego roku szkolnego. Minister w osobliwy sposó

Zgodnie z opublikowanym w środę przez Ministerstwo Edukacji i Nauki harmonogramem wznawiania nauczania stacjonarnego tuż po majówce - 4 maja - do szkół wrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

Z kolei od 15 maja uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mają się uczyć w trybie hybrydowym - częściowo stacjonarnym i częściowo zdalnym.

Następnie 29 maja wznowione ma zostać w pełni stacjonarne nauczanie na wszystkich szczeblach edukacji. W ten sposób szkoły powrócą do normalnego funkcjonowania jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego.

Przemysław Czarnek o powrocie do szkół

Już od 26 kwietnia w 11 województwach, w których pozwoliła na to sytuacja epidemiczna, uczniowie klas I-III uczą się hybrydowo. Plany dalszego znoszenia obostrzeń dla szkół potwierdził podczas czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

Jak podaje Radio ZET, Czarnek zapowiedział także, że już od 15 maja wdrażany będzie program wsparcia psychologicznego dla uczniów wracających do szkół po okresie nauki na odległość.

Uzasadniając decyzję o wznowieniu nauczania stacjonarnego dla wszystkich uczniów, minister Czarnek argumentował, że odbywające się w normalnym trybie zakończenie roku szkolnego planowane na 25 czerwca pozwoli odbudować więź i wspólnotę między uczniami i nauczycielami

- Każdy dzień nauki stacjonarnej jest lepszy niż kilka dni nauki zdalnej - mówił przywoływany przez Radio ZET minister Czarnek. - Take it easy - dodał, odnosząc się do Protestu Uczniowskiego, którego uczestnicy apelują o odwołanie powrotu do szkół w maju.

- Istnieje obawa, że dynamiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa zwiększy liczbę jego mutacji i związane z nimi zagrożenie - wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirus ma bowiem coraz więcej okazji do zmutowania, by stać się bardziej zabójczym, bardziej zaraźliwym i sprawniejszym w unikaniu przeciwciał - czytamy we wpisie Protestu Uczniowskiego na Facebooku.

- Dlatego apelujemy do Ministra edukacji o natychmiastowe odwołanie decyzji o powrocie do szkół uczniów klas 4-8 (...). Jesteśmy przeciw powrotowi w Maju! - piszą protestujący uczniowie, wskazując także na dodatkowy stres, z jakim wiązać się może dla uczniów powrót do szkół na krótko przed końcem roku szkolnego. Pod petycją Protestu Uczniowskiego do ministra Czarnka podpisało się już ponad 477 tysięcy osób.

Wykryto nowy rekordowo zmutowany wariant koronawirusa. Eksperci twierdzą, że nowy wariant zawiera zmianę, która pomaga...

Opublikowany przez Protest Uczniowski Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Dziwna wymiana zdań między Krystyną Pawłowicz a Mariuszem Ciarką

  • Znoszenie obostrzeń. Już teraz trzy regiony Polski spełniają warunki do nienoszenia maseczek

  • Kontrowersyjny lot Andrzeja Dudy. Ujawniono stenogramy

Źródło: Radio ZET / wiadomosci.radiozet.pl, Twitter / Ministerstwo Edukacji i Nauki @MEIN_GOV_PL, gov.pl, Facebook.com/protestuczniowski

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >