wtv.pl > Polityka > Prowokacja przy białoruskiej granicy? Straż Graniczna pokazała nagranie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 14.06.2022 02:02

Prowokacja przy białoruskiej granicy? Straż Graniczna pokazała nagranie

Straż Graniczna
(screen) Twitter/Straz_Graniczna

Prowokacja ze strony białoruskich służb? Straż Graniczna udostępniła nagranie, na którym widać człowieka w mundurze rzucającego czymś w kierunku polskiej granicy, a jak twierdzą strażnicy - w kierunku wozu obserwacyjnego. Mówią, że to nie pierwszy tego typu incydent.

- Kolejna noc ciężkiej służby przed nami - pisali na Twitterze strażnicy graniczni.

Prowokacja ze strony białoruskich służb? "To nie pierwszy tego typu incydent"

Na Twitterze Straży Granicznej pojawiło się nagranie z pasa przygranicznego z Białorusią, który obecnie jest objęty stanem wyjątkowym.

- Kolejna noc ciężkiej służby przed nami. Ostatnia znów pokazała, że trudno przewidzieć czego spodziewać się po białoruskich służbach. Wczoraj białoruski pogranicznik rzucał "czymś" w nasz pojazd obserwacyjny. To nie pierwszy tego typu incydent - pisali strażnicy.

Nagranie ukazuje chodzącego po drugiej stronie człowieka w mundurze, który w pewnym momencie zaczyna rzucać czymś w wóz obserwacyjny nagrywający jego zachowanie.

Straż Graniczna twierdzi, że już od dłuższego czasu musi zmagać się z podejrzanymi zachowaniami białoruskich strażników.

Planowane ćwiczenia na terenie stanu wyjątkowego

W Michałowie w woj. podlaskim lądowały śmigłowce wojskowe, w których znajdowało się kilkudziesięciu żołnierzy sił powietrznych.

Według szefa MON, Mariusza Błaszczaka, na tym terenie przeprowadzane mają być ćwiczenia, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa na polskich granicach.

- Żołnierze m.in. z 6. Brygady Powietrznodesantowej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej szkolą swoje umiejętności w Orzyszu, Szudziałowie, Nowej Dębie i Białej Podlaskiej. Podtrzymywanie zdolności bojowych jest kluczowe, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo - pisał minister.

Na terenie pasa przygranicznego przy Białorusi przedłużono na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy stan wyjątkowy o kolejne 60 dni. Powodem tej decyzji miały bić liczne prowokacje ze strony białoruskich graniczników.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, wp.pl zdjęcie główne: (screen) Twitter/Straz_Graniczna

Powiązane