wtv.pl > Polska > Prokuratura przedstawiła nowe informacje w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. 52-latek wciąż nieuchwytny
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:12

Prokuratura przedstawiła nowe informacje w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. 52-latek wciąż nieuchwytny

Motyw Jacka Jaworka
slaska.policja.gov.pl

Prokuratura podała nowe wieści w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. Wkrótce pojawić mają się wyniki badań balistycznych i dotyczących śladów biologicznych oraz ostateczne informacje z sekcji zwłok.

Czy podejrzanego o potrójne zabójstwo w Borowcach uda się jeszcze ująć?

Co z Jackiem Jaworkiem?

52-latek podejrzany o zamordowanie swojego brata, jego żony oraz syna małżeństwa w Borowcach w powiecie częstochowskim, wciąż pozostaje nieuchwytny.

Policja przyznaje, że sprawdza każdy trop i zgłoszenia pochodzące z całej Polski, ale ma być ich już coraz mniej.

Jacek Jaworek przepadł jak kamień w wodę. Mimo wykorzystania przez służby specjalistycznego sprzętu, psów tropiących oraz zagranicznej pomocy, nie udało się namierzyć mężczyzny żywego lub martwego.

Radio Zet dotarło do nowych informacji przekazanych przez prokuraturę, która zajmuje się śledztwem w sprawie morderstwa z Borowców.

Wyniki badań już wkrótce

W rozmowie z dziennikarzami rozgłośni radiowej prokurator Tomasz Ozimek przekazał, że wkrótce pojawią się ekspertyzy dotyczące balistyki i śladów biologicznych, pobranych w miejscu zdarzenia.

Przekazane zostaną również badania daktyloskopii, dotyczące odcisków palców odnalezionych w domu w Borowcach.

Pojawią się także ostateczne wyniki sekcji zwłok 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna.

Niestety wciąż brak informacji o ewentualnym miejscu pobytu samego poszukiwanego. Wkrótce miną 3 miesiące od czasu jego zaginięcia.

Śledczy wciąż badają różne wersje zdarzeń - pobyt na terenie kraju lub za granicą, a także ewentualne samobójstwo. Za Jackiem Jaworkiem wystawiony został Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwona nota Interpolu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane