wtv.pl > Polska > Policja przeczesywała wysypisko we wsi Jodłowo na Podkarpaciu. Mieszkańcy donoszą, że mieli szukać Jaworka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:03

Policja przeczesywała wysypisko we wsi Jodłowo na Podkarpaciu. Mieszkańcy donoszą, że mieli szukać Jaworka

Policja szuka Jacka Jaworka
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News, policja śląska

Zatrzymanie dwóch mężczyzn na wysypisku śmieci w woj. podkarpackim. Jak donoszą lokalne media, policja badała tam trop związany z poszukiwaniem Jacka Jaworka. Niedawno świadek złożył zawiadomienie, że w podkarpackich lasach jest grzybiarz, który wygląda jak podejrzewany o potrójne morderstwo z Borowców. Służby zawężają działania do jednego województwa?

Ponad miesięczne poszukiwania Jacka Jaworka nadal nie przyniosły skutku. Lokalny portal debica24.eu informuje, że w okolicach wsi Jodłowo policja prowadziła poszukiwania 52-latka.

- Policja zatrzymała dwóch mężczyzn - powiedział w rozmowie z portalem świadek działań policji. Jeden z mężczyzn był mieszkańcem gminy. Drugi, w opinii świadków, był podobny do Jacka Jaworka.

Poszukiwania Jacka Jaworka: nocne działania policji na wysypisku

Portal debica24.eu podaje, że mieszkańcy wsi Jodłowo donieśli o szeroko zakrojonych działaniach policji na pobliskim wysypisku.

Poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji. Zakończyły się one dopiero około godziny 22.

Na terenie składowiska odpadów znajduje się kilka pustych budynków, które posłużyć mogły za kryjówkę. Jak podaje lokalna prasa, policja zatrzymała podejrzanych pod jednym z pustostanów. Informator debica24.eu wskazuje, że oboje zostali zakuci w kajdanki i wyprowadzeni.

Onet donosi jednak, że znalezieni mężczyzni zostali już wypuszczeni.

To kolejny trop w woj. podkarpackim

Od zbrodni w Borowcach minął ponad miesiąc. Jacek Jaworek nadal pozostaje jednak nieuchwytny.

16 sierpnia informowaliśmy o innej akcji służb na terenie Podkarpacia. W przypadku przeczesywania lasu w okolicach Sędziszewa Małopolskiego zgłoszenie wskazywało, że jeden z grzybiarzy jest łudząco podobny do poszukiwanego Jacka Jaworka.

Portal debica24.eu czeka na odpowiedź dotyczącą działań i efektów poszukiwań policji. Funkcjonariusze nie potwierdzili, że akcja była bezpośrednio związana z poszukiwaniami Jacka Jaworka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W przypadku poszukiwań w lesie w Sędziszowie Małopolskim nie udało się dotrzeć do grzybiarza, którego dotyczyło zgłoszenie.

Działania policji uległy zmianie

Sprawdzanie tropów i przeczesywanie konkretnych miejsc - to obecna taktyka policji poszukującej podejrzanego o potrójne morderstwo 52-latka.

Początkowe masowe przeczesywania terenów wokół wsi Borowce zostały zastąpione działaniami operacyjnymi. Funkcjonariusze sprawdzają napływające sygnały.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: debica24.eu.pl, gazeta.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News, policja śląska

Powiązane