wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody. Nadchodzą upały, burze i grad
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Prognoza pogody. Nadchodzą upały, burze i grad

Prognoza pogody
wtv

Najnowsza prognoza pogody wiąże się z licznymi ostrzeżeniami meteorologicznymi. W całym kraju wystąpią burze, burze z gradem, a także upały. Wiemy, na co trzeba się przygotować.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na nadchodzące cztery dni. Od 24 do 27 lipca należy spodziewać się burz, burz z gradem, a także upałów. Najgorsza sytuacja może mieć miejsce na Mazowszu oraz na południowo-wschodnich terenach kraju.

Prognoza pogody. Nadchodzą upały, burze i grad

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim, a także podlaskim należy spodziewać się burz z gradem.

Suma opadów wyniesie od 20 do 40 milimetrów. Prędkość porywów wiatru wyniesie od 70 do 90 kilometrów na godzinę.

Na podobną sytuację muszą przygotować się mieszkańcy Małopolski, Mazowsza, Świętokrzyskiego, Lubelskiego oraz Podkarpacia.

W przypadku wyżej przedstawionych województw wydano dodatkowe ostrzeżenia drugiego stopnia związane z silnymi upałami.

Według IMGW, temperatura maksymalna wyniesie od 30 do powyżej 34 stopni Celsjusza. W nocy zaś temperatura minimalna będzie oscylować wokół 18 stopni.

Już 25 lipca fronty burzowe rozciągną się wzdłuż całej zachodniej części kraju. 26 lipca zaś zjawisko wystąpi dodatkowo w centralnej i południowo-wschodniej Polsce. 27 lipca obejmie cały północny i północno-wschodni rejon.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv, IMGW zdjęcie główne: wtv

Powiązane