wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Prognoza pogody na Wielkanoc. Wiosennie nie będzie, pojawi się nawet śnieg

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Chociaż w ostatnich dniach mogliśmy mieć wrażenie, że w kraju na dobre zagościła wiosna, to jednak Święta Wielkanocne przyniosą z sobą ponowne ochłodzenie. Pojawią się także opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

W ostatnich dniach można było odnieść wrażenie, że w Polsce na dobre nastała wiosna. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury zachęcały do wychodzenia na świeże powietrze szczególnie po tygodniach czy miesiącach spędzonych w zamknięciu ze względu na epidemię.

Jak informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), jeszcze w czwartek w Tarnowie temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnęła 23,5 stopnia Celsjusza, chociaż już wtedy w części kraju dało się zauważyć ochłodzenie.

[EMBED-2373]

Prognoza pogody na Święta Wielkanocne

Z synoptycznej prognozy pogody IMGW na Święta Wielkanocne wynika, że w najbliższych dniach czeka nas dalsze ochłodzenie. - Słoneczna i bardzo ciepła pogoda, której doświadczaliśmy w całym kraju w ostatnich dniach, odchodzi w zapomnienie i zbliżające się Święta Wielkanocne przebiegać będą w nieco odmiennej aurze - czytamy we wpisie IMGW na Twitterze.

Piątek ma być słoneczny, jednak przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu na północy kraju oraz deszczu ze śniegiem w rejonach górskich. - Temperatura w ciągu dnia wyniesie od około 7°C na północy kraju do 11°C na południu i zachodzie - informuje IMGW.

W sobotę w większości kraju wystąpi zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach - śniegu. Według IMGW maksymalna temperatura w dzień będzie nie przekroczy  9°C.

Z kolei w niedzielę temperatura w dzień wzrośnie do poziomu z piątku. Problemem mogą okazać się jednak nocne przymrozki. - W nocy i nad ranem w sobotę i niedzielę temperatura miejscami spadnie do -3°C - ostrzega IMGW.

Umiarkowanej poprawy pogody możemy spodziewać się w Poniedziałek Wielkanocny, kiedy rozpogodzi się niebo nad większością kraju (z wyjątkiem terenów wschodnich, gdzie mogą wystąpić przelotne opady) i zrobi się odrobinę cieplej.

- Temperatura maksymalna wzrośnie do bardziej wiosennych wartości i wyniesie od 7°C na krańcach południowo-wschodnich do 14°C na zachodzie - czytamy na portalu imgw.pl.

Podwyższony poziom wody na Bugu

Tymczasem w piątek IMGW poinformował o przekroczeniu stanów ostrzegawczych w sześciu stacjach wodowskazowych w Polsce. - Na Bugu woda powoli opada, ale cały czas stany wody układają się powyżej progu ostrzegawczego - czytamy we wpisie IMGW na Twitterze.

[EMBED-2374]

Źródło: imgw.pl, Twitter / IMGW-PIB METEO POLSKA

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech województw. Chodzi o poziom wody

Czytaj więcej >

Pogoda

Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje

Czytaj więcej >
Burze w nocy z piątku na sobotę zaowocowały dużymi zniszczeniami

Pogoda

Straż interweniowała ponad 5 tys. razy. Niespokojna noc z piątku na sobotę

Czytaj więcej >
Skutki burz nad Polską: podtopienia, powalone drzewa i nieustanne akcje strażaków

Pogoda

Niedziela przyniosła ze sobą kolejne burze. Powstały osuwiska, podtopione są domy, a część dróg była zupełnie nieprzejezdna

Czytaj więcej >

Pogoda

Uwaga, pogoda będzie bardzo niebezpieczna. Wydali najwyższy stopień ostrzeżeń

Czytaj więcej >
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

Kolejna fala upałów od przyszłego tygodnia. Temperatury dochodzić będą do 35 stopni

Czytaj więcej >