wtv.pl > Polska > Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:58

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Szczepienie
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Prof. Krzysztof Simon, członek Rady Medycznej działającej przy premierze, otrzymał groźby śmierci z powodu zachęcania do szczepień na Covid-19. Wiadomości wysyłane były z serwerów usytuowanych w Ameryce Południowej.

Prof. Simon na celowniku?

Antyszczepionkowcy nie odpuszczają. Ofiarą ataków padł prof. Krzysztof Simon, ordynator jednego z oddziałów szpitala zakaźnego we Wrocławiu oraz członek Rady Medycznej, działającej przy Mateuszu Morawieckim.

Lekarz znany jest z bezkompromisowego podejścia do wakcynacji Polek i Polaków oraz wystąpień publicznych w mediach, stąd z pewnością przeciwnicy szczepień odczytali jego apele jako zagrożenie dla głoszonych przez siebie poglądów.

- Ja i inni pracownicy służby zdrowia jesteśmy zastraszani przez rozmaitych psychopatów, którzy piszą agresywne anonimy, grożą mojej rodzinie - powiedział cytowany przez Onet prof. Simon.

Ataki z... Ameryki Południowej?

"Serdeczne życzenia śmierci", jak określił to sam zainteresowany, ordynator wrocławskiego szpitala otrzymał jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

Prof. Simon przyznał, że część osób, która wysyłała mu groźby, udało się już zidentyfikować. Poszukiwaniem pozostałych zajmują się organy śledcze, prowadzące dochodzenie w sprawie.

Udało się ustalić, że duża część gróźb przesyłanych do lekarza pochodziła z serwerów, które usytuowane są w Chile, co sugeruje, że atakujący wykorzystali je do ukrycia swojej prawdziwej tożsamości.

Działania agresywnych ruchów antyszczepionkowych wzmogły się wyjątkowo w ostatnich tygodniach. W Zamościu doszło do podpalenia punktu szczepień oraz ośrodka sanepidu. W Grodzisku Mazowieckim grupa przeciwników wakcynacji próbowała wedrzeć się do placówki medycznej. Groźby w mediach społecznościowych za promocję szczepień otrzymała również znana dziennikarka Agnieszka Gozdyra.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: onet.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane