wtv.pl > Polityka > Prezydent i pierwsza dama złożyli życzenia z okazji Dnia Matki
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:49

Prezydent i pierwsza dama złożyli życzenia z okazji Dnia Matki

Andrzej Duda
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jak co roku Andrzej Duda i Agata Duda postanowili złożyć życzenia wszystkim matkom z okazji ich święta przypadającego na 26 maja. W liście pojawił się również wątek pandemii - para prezydencka wyraziła nadzieję, że ta niedługo się skończy i wkrótce wszyscy będą znów szczęśliwi.

Przypomniano również o ważnej roli matek w rodzinach oraz o tym, w jaki sposób ten dzień powinien dla nich wyglądać.

Andrzej Duda i Agata Duda złożyli życzenia z okazji Dnia Matki

Andrzej i Agata Dudowie postanowili złożyć wszystkim matkom życzenia z okazji ich święta. W krótkim liście postanowili przekazać parę ważnych słów, podkreślając jednak również swoje podejście od kwestii macierzyństwa.

Jak wspomnieli na samym początku, matka jest kimś, kto daje najcenniejszy dar, czyli życie. Takie podejście jest mocno wpisane w politykę rządu dotyczącą macierzyństwa. Podkreślono, jak ważną rolę matka spełnia w rodzinie i że pozostaje często jedną z najważniejszych osób dla swoich dzieci aż do końca życia.

Para prezydencka pisała również, że Dzień Matki w Polsce jest świętem wynikającym z potrzeby serca i obchodzonym bardzo spontanicznie, a jednocześnie podkreśla wartości bliskie wszystkim Polakom, czyli więzi rodzinne.

Życzono również powodzenia w życiu zawodowym i pociechy z dzieci, a także wsparcia ze strony wszystkich spotykanych na co dzień osób. Pojawił się również wątek pandemii - prezydent i pierwsza dama podkreślili, że bardzo pragnęliby, żeby pandemia już się skończyło i żeby powstałe przez nią problemy odeszły w przeszłość.

Liczyli również na to, że Dzień Matki będzie dla wszystkich kobiet powodem do radości i pełen miłych wspomnień.

Dzień Matki - jedno z najbardziej znanych polskich świąt

Ogólnopolski Dzień Matki obchodzi się 26 maja, inaczej niż ten międzynarodowy, który przypada na drugą niedzielę maja. W krajach arabskich obchodzi się go 21 marca.

Dzień Matki jest świętem niezwykle popularnym na całym świecie i choć obchodzi się je w różne dni, przekaz pozostaje ten sam - podziękowanie dla matek za ich trud włożony w wychowywanie dzieci.

Wiele osób w to święto zwraca również uwagę na ekonomiczną oraz społeczną sytuację matek - na nierówności płacowe, problemy z emeryturami, karmienie piersią w miejscach publicznych, kwestie rozbitych rodzin, w których to najczęściej matki zostają z dziećmi, a ojcowie odchodzą. Coraz częściej podobne święta mają przypomnieć również o problemach danych grup społecznych.

Para prezydencka postanowiła jednak postawić na życzenia raczej neutralne i wpadające w klasyczne tony, dodając jednak parę fragmentów, przypominających o trudnej sytuacji związanej z koronawirusem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [prezydent.pl]