wtv.pl
Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Prezes TVP Jacek Kurski postanowił docenić swoich pracowników w czasie rozmowy w Opolu. Nie omieszkał jednocześnie zwrócić uwagę na wysokie standardy pracy oraz ataków wymierzonych we wszystkie stacje Telewizji Polskiej. - Przełamaliście monopol informacyjny w Polsce. Wreszcie Polacy mają wybór - mówił do dziennikarki Jacek Kurski. Prezes zdradził również, że jedna z telewizji komercyjnych postanowiła "zerżnąć" logo TVP Info.

W czasie festiwalu w Opolu prezes Jacek Kurski postanowił udzielić nieco luźniejszego wywiadu. Nie zabrakło w nim jednak podkreślenia, że TVP wykonuje niesamowitą pracę, a mimo wszystko nadal kierowane są w jej stronę słowa krytyki.

- Wreszcie Polacy mają wybór, nie wszyscy się z tym dobra odnajdują, nawet niektórzy nowoprzybyli do polskiej polityki odnajdują się w warunkach pluralizmu medialnego, ale to jest warunek demokracji. Żeby Polska była Polską musi być wybór. I Telewizja Polska właśnie daje im ten wybór - grzmiał wyraźnie dumny ze swojej pracy Jacek Kurski.

Podczas rozmowy z dziennikarką były polityk Prawa i Sprawiedliwości postanowił zwrócić uwagę na jedną z telewizji komercyjnych. Punktem wyjścia do tej uwagi była informacja o nadchodzących zmianach w logach stacji.

Ktoś "zainspirował się" logiem TVP INFO? Tak twierdzi Jacek Kurski

Widzowie oglądający rozmowę z Jackiem Kurskim z Opola dowiedzieli się, że już niedługo to, co widzą w rogu swojego telewizja się zmieni. - Nowa oprawa telewizji polskiej, jeszcze logo się korporacyjne nie zmieniło, ale oprawa jedynki i dwójki jest już zupełnie nowa, nowoczesna, skromna, ascetyczna, ale niezwykle piękna i taka artystycznie dopracowana - zachwalał prezes Kurski.

Dodał jednocześnie, że zmiana loga będzie stopniowa. Szef Telewizji Polskiej podzielił się zaskakującą uwagą: "zauważyliśmy, że niektórzy próbują nas naśladować".

Obserwacja dotycząca silnej inspiracji wizerunkiem TVP Info została dostrzeżona przez samego Jacka Kurskiego. - Widziałem w jednej z telewizji korporacyjnej, która ma swój program informacyjny, że zerżnęli niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO - powiedział.

Na szczęście w opinii prezesa mimo podobieństw graficznych konkurencji daleko do tego, co oferuje TVP. - Trzeba jeszcze mieć tę prawdę, tę pasję, która mają tylko dziennikarze, redaktorzy, wydawcy telewizji polskiej. To jest nie do podrobienia - podkreślił dumny Jacek Kurski.

Ataki i ciosy padają z każdej strony

W tym momencie wypowiedź prezesa TVP przerwała dziennikarka prowadząca rozmowę. Postanowiła ona podziękować szefowi za słowa uznania. - Rzadko zdarza, że prezes tak bardzo chwali swoich pracowników. Dziękuję, to są bardzo miłe słowa - mówiła.

Jacek Kurski nie pozostał głuchy na te podziękowania. Stwierdził, że zwyczajnie jest to konieczne.

- Trzeba chwalić, bo telewizja jest atakowana, państwo są atakowani, że przełamaliście monopol informacyjny w Polsce - dodawał prezes TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

TVP ponoć zapewnia wolny wybór, ale nie wszystkim się to podoba

W czasie krótkiej rozmowy udostępnionej przez TVP Info na Twitterze nie mogło zabraknąć uwagi skierowanej do opozycji. Wydaje się, że adresatem jednego ze wtrąceń jest nie kto inny, a Donald Tusk.

- Wreszcie Polacy mają wybór. Nie wszyscy się z tym dobra odnajdują, nawet niektórzy nowoprzybyli do polskiej polityki nie odnajdują się w warunkach pluralizmu medialnego, ale to jest warunek demokracji - stwierdził Jacek Kurski.

Jednocześnie dodał, że ta sytuacja jest konieczna z punktu narodowego. - Żeby Polska była Polską musi być wybór. I Telewizja Polska właśnie daje im ten wybór - powiedział uśmiechnięty prezes TVP.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Toruń: 30-latek postrzelony z wiatrówki przez nastolatka. Zwrócił uwagę na temat śmiecenia

  • Andrzej Duda odwiedził Jasną Górę. "Symbol dbania o polskie rolnictwo"

  • Kaja Godek walczy z LGBT, wysyłając misie do posłów. I prosi o pieniądze

Źródło: wtv.pl, vod.tvp.pl
Zdjęcie główne: vod.tvp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Telewizja w Zambii

Zambia: Dziennikarz programu informacyjnego przerwał program i poskarżył się na swoje zarobki

Czytaj więcej >

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. O sprawie wypowiedział się Zbigniew Boniek

Czytaj więcej >
Do studia "Wiadomości" TVP nagle wjechał czołg z lufą skierowaną w Danutę Holecką

Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg

Czytaj więcej >