wtv.pl
Andrzej Duda - Jasna Góra

(zdjęcie ilustracyjne) Pawel Wodzynski/East News

Andrzej Duda odwiedził Jasną Górę. "Symbol dbania o polskie rolnictwo"

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W trakcie przemówienia na Jasnej Górze prezydent zapewniał, że obecność władz na dożynkach jest symboliczna. – To dla nas zobowiązanie do tego, aby dbać o polskie rolnictwo, aby dbać o polskie sprawy, by trzymać rękę na tym, co często nazywa się ekonomicznym pulsem polskiej wsi – mówił Andrzej Duda.

Jesteśmy tutaj razem – mówił w niedzielę prezydent, cytowany przez PAP. – I państwo, przedstawiciele polskich rolników, i my – przedstawiciele władz Rzeczypospolitej z ministrem rolnictwa, ze wszystkimi ludźmi władz centralnych, którzy z rolnictwem są związani i którzy troszczą się na co dzień o sprawy rolnictwa.

Andrzej Duda: Dbać o polskie rolnictwo

Zdaniem goszczącej na Jasnej Górze głowy państwa obecność polskich władz na niedzielnej sumie dziękczynnej, będącej głównym punktem dożynek, ma nie tylko wymiar symboliczny.

Andrzej Duda przekonywał, że ekipa rządząca zobowiązuje się tym samym do dbania o polskie rolnictwo i warunki życia na wsi.

Przytoczył też słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego, według którego "glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość, głęboką miłość ku ziemi ojczystej i wszystkiego tego, co ją stanowi".

Duda dziękował szefowi resortu rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorzowi Pudzie, wspominając zapowiedziany przez ministra system powszechnych ubezpieczeń rolniczych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"Niech Pan Bóg błogosławi polskim rolnikom"

Prezydent dziękował za wszystkie działania prowadzone dla polskiego rolnictwa, zapewniając, że jako prezydent stale je monitoruje. – Jest to dla mnie ważne – mówił.

Andrzej Duda dziękował polskim rolnikom, wspominając konieczność "pochylenia głowy przed wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej" i pomodlenia się przed nim za ojczyznę i "pomyślność we wszystkich polskich domach".

Niech Pan Bóg błogosławi polskim rolnikom, niech Pan Bóg błogosławi polskiej wsi – kontynuował. – Szczęść Boże. Niech żyje Polska – dodał na zakończenie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Senator Jan Filip Libicki utknął w windzie na dworcu w Wolsztynie. Na pomoc ruszył burmistrz oraz ksiądz

  • Koniec z tzw. emeryturami czerwcowymi. Świadczenia wzrosną nawet o 12 proc.

  • Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobisz zakupy 5 września?

Źródło: PAP, wtv.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >