wtv.pl > TV > TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Tusk w TVP Info
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

"(D)Efekt Tuska", "Nieudany powrót Tuska do Platformy" - to tylko nieliczne z pasków, które pojawiły się na ekranie TVP Info podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej w Płońsku.

Wystąpienie Donalda Tuska

18 września w Płońsku odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej, podczas której do zgromadzonych członków partii i sympatyków przemawiał Donald Tusk.

W swoim wystąpieniu były premier krytykował rząd, zarzucając mu nieudolność, doprowadzenie do krytycznej sytuacji w służbie zdrowia, czy oderwanie od rzeczywistości.

Tusk nawiązał do ostatnich wywiadów, których mediom udzielili Mateusz Morawiecki i Marek Suski. Pytani o ceny podstawowych produktów spożywczych politycy wykazali się niewiedzą. Zdaniem byłego szefa Rady Europejskiej, działacze PiS nie nauczyli się niczego na błędach swoich poprzedników.

Relacja z konwencji PO pojawiła się m.in. w TVN24. Wystąpienie Tuska oglądać można było również w TVP Info - w tym przypadku jednak, słowa pełniącego obowiązki przewodniczącego klubu opatrzone zostały wymownymi "komentarzami".

TVP Info atakuje

Widzowie oglądający przemówienie byłego premiera na kanale informacyjnym publicznej telewizji mogli zobaczyć nieobiektywne hasła umieszczone na pasku na dole ekranu przez producentów.

To m.in. "Nieudany powrót Tuska do Platformy", "Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy", "(D)Efekt Tuska" i "Tusk wobec kryzysu swojego przywództwa".

Relacja z wydarzenia na TVP Info została skrytykowana przez niektórych z polityków i komentatorów. Adam Szejnfeld zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia przedstawiające ekran telewizora, dodając do tego komentarz: "W telewizji podobno... nie partyjnej, nie rządowej, ale publicznej. Podobno!"

To tylko cześć pasków TVP Info z ostatnich pięciu minut - napisał dziennikarz Jacek Nizinkiewicz. - Jak to nazwać? - zastanawiał się.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wp.pl, wtv.pl

Powiązane