wtv.pl
Ważne słowa Mateusza Morawieckiego w związku z działaniami wokół PKP

Jakub Kaminski/East News

Premier zapowiedział wielką zmianę dla części Polaków. "Podróż z serca stolicy do centrum Łodzi zostanie skrócona nawet do 45 minut"

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Słowa Mateusza Morawieckiego mogą być dla wielu Polaków bardzo kuszącą wizją. Już za jakiś czas zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na życie sporej części z nas. Premier zapowiedział, że w kwestii podróży PKP ma dojść do odczuwalnej poprawy.

Tournée premiera Mateusza Morawieckiego po kraju trwa. Szef rządu pojawił się na placu budowy na Dworcu Zachodnim w Warszawie.

To właśnie tam Mateusz Morawiecki postanowił podzielić się stwierdzeniem, które dla wielu korzystających z usług transportu kolejowego jest zapowiedzią istotną. Głównymi tezami premiera jest dofinansowanie rozbudowy sieci kolejowych i co za tym idzie skrócenie trwania podróży na jednej z najbardziej popularnych tras.

Odważna zapowiedź Mateusza Morawieckiego na Dworcu Zachodnim w Warszawie

Nie ulega wątpliwości, że poniedziałkowe słowa Mateusza Morawieckiego są traktowane przez Polaków bardzo poważnie. Mowa głównie o tych osobach, które niemal codziennie przemieszczają się na linii Łódź-Warszawa.

Odwiedzając plac budowy przy warszawskim Dworcu Zachodnim, premier zadeklarował, że już niedługo podróż z serca stolicy do centrum Łodzi zostanie skrócona nawet do 45 minut.

PKP

Jest noc, a ludzie nadal tkwią w pociągach. Ogromne opóźnienia na PKP, niektóre połączenia odwołali

CZYTAJ DALEJ

Jest to bardzo ambitna obietnica. Bezpośrednio związana z budową linii kolejowej nr 85. Do 2027 roku powstać ma nawet 140 km nowych torów na tej popularnej trasie.

Do niedawna jeszcze nikt nie brał tego pod uwagę?

W czasie spotkania z mediami premier nie ukrywał, że wiąże z inwestycją kolejową duże nadzieje. Podkreślił, że ma to być krok w stronę udowodnienia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

To coś, co niedawno przekraczało wyobraźnię nas, Polaków, że taka inwestycja może być zrealizowana — zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Głos zabrali również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister Marcin Horała pełnomocnik rządu odpowiedzialny koordynacje budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Spore zmiany na kolei. PKP ma szanse na powrót w łaski Polaków

Przedstawiciele rządu nie ukrywają, że inwestycja związana z CPK i związana z nią obietnica Mateusza Morawieckiego to efekt wieloletnich działań. Jeszcze conajmniej sześć lat potrwa nim założenia dotyczące trwającej budowy zostaną zakończone.

Dzisiaj w tym miejscu rozpoczynamy nowy etap historii transportu kolejowego w Polsce. Dziesiątki miliardów są inwestowane w infrastrukturę kolejową, w podtrzymanie dotychczasowych linii i zwiększenie ich możliwości — dodawał minister Marcin Horała.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Kancelaria Premiera

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >