wtv.pl

Jakub Kaminski/East News

Premier zapowiedział wielką zmianę dla części Polaków. "Podróż z serca stolicy do centrum Łodzi zostanie skrócona nawet do 45 minut"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Słowa Mateusza Morawieckiego mogą być dla wielu Polaków bardzo kuszącą wizją. Już za jakiś czas zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na życie sporej części z nas. Premier zapowiedział, że w kwestii podróży PKP ma dojść do odczuwalnej poprawy.

Tournée premiera Mateusza Morawieckiego po kraju trwa. Szef rządu pojawił się na placu budowy na Dworcu Zachodnim w Warszawie.

To właśnie tam Mateusz Morawiecki postanowił podzielić się stwierdzeniem, które dla wielu korzystających z usług transportu kolejowego jest zapowiedzią istotną. Głównymi tezami premiera jest dofinansowanie rozbudowy sieci kolejowych i co za tym idzie skrócenie trwania podróży na jednej z najbardziej popularnych tras.

Odważna zapowiedź Mateusza Morawieckiego na Dworcu Zachodnim w Warszawie

Nie ulega wątpliwości, że poniedziałkowe słowa Mateusza Morawieckiego są traktowane przez Polaków bardzo poważnie. Mowa głównie o tych osobach, które niemal codziennie przemieszczają się na linii Łódź-Warszawa.

Odwiedzając plac budowy przy warszawskim Dworcu Zachodnim, premier zadeklarował, że już niedługo podróż z serca stolicy do centrum Łodzi zostanie skrócona nawet do 45 minut.

Jest to bardzo ambitna obietnica. Bezpośrednio związana z budową linii kolejowej nr 85. Do 2027 roku powstać ma nawet 140 km nowych torów na tej popularnej trasie.

Do niedawna jeszcze nikt nie brał tego pod uwagę?

W czasie spotkania z mediami premier nie ukrywał, że wiąże z inwestycją kolejową duże nadzieje. Podkreślił, że ma to być krok w stronę udowodnienia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

To coś, co niedawno przekraczało wyobraźnię nas, Polaków, że taka inwestycja może być zrealizowana — zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Głos zabrali również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister Marcin Horała pełnomocnik rządu odpowiedzialny koordynacje budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Spore zmiany na kolei. PKP ma szanse na powrót w łaski Polaków

Przedstawiciele rządu nie ukrywają, że inwestycja związana z CPK i związana z nią obietnica Mateusza Morawieckiego to efekt wieloletnich działań. Jeszcze conajmniej sześć lat potrwa nim założenia dotyczące trwającej budowy zostaną zakończone.

Dzisiaj w tym miejscu rozpoczynamy nowy etap historii transportu kolejowego w Polsce. Dziesiątki miliardów są inwestowane w infrastrukturę kolejową, w podtrzymanie dotychczasowych linii i zwiększenie ich możliwości — dodawał minister Marcin Horała.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Kancelaria Premiera

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]