wtv.pl > Polska > Zatrważające odkrycie w Dobczynie. Ciała dwóch nastolatek zostały odnalezione powieszone na drzewie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:14

Zatrważające odkrycie w Dobczynie. Ciała dwóch nastolatek zostały odnalezione powieszone na drzewie

Śmierć w Dobczynie
Jakub Kaminski/East News

We wtorek przypadkowy przechodzień odnalazł ciała dwóch 13-letnich dziewcząt. Zwłoki dzieci były powieszone na drzewie. Trwa śledztwo mające ustalić przyczyny tragedii.

Przerażające odkrycie wstrząsnęło całą Polską.

Dwie 13-latki nie żyją

O zaginięciu jednej z dziewczynek policja została powiadomiona w poniedziałek przed północą. Przez całą noc trwała akcja poszukiwawcza celem odnalezienia dziecka.

Następnego dnia, we wtorek, oczom przechodnia spacerującego wtorkowym popołudniem w jednym z lasów w Dobczynie w powiecie wołomińskim, ukazał się przerażający widok.

Z gałęzi jednej z rozłożystych wierzb zwisały dwa ciała. Jak ustaliła prokuratura - jedno z nich to zaginiona 13-latka, drugie natomiast to zwłoki innej dziewczynki w tym samym wieku.

- Prokurator pojechał na miejsce zdarzenia i bierze udział w oględzinach zwłok. Będziemy zbierać wszelkie informacje i materiały. Zabezpieczamy komputery, telefony tych dziewczynek, będziemy przesłuchiwać osoby najbliższe i otoczenie - przekazała we wtorek w rozmowie z Wawa Info prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Nic nie jest jasne

Z informacji do których dotarł "Fakt" wynika, że obecność dziewcząt została zarejestrowana przez kamery monitoringu w poniedziałek na dworcu. Obie miały nieść wielkie donice.

Jedną ze zmarłych dziewczynek jest Zuzanna, zamieszkała w Dobczynie, w którym doszło do tragedii. 1 września miała rozpocząć ósmą klasę szkoły podstawowej.

Druga z 13-latek pochodziła z Warszawy, najprawdopodobniej z Targówka.

- Każda hipoteza jest brana pod uwagę i pod takim kątem jest zbierany materiał dowodowy. Dopóki nie będziemy mieli protokołu i pełnej opinii z sekcji zwłok i nie będzie opinii, nie można nic zakładać - poinformowała portal Wawa Info prok. Skrzeczkowska.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: warszawawpigulce, wawainfo.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News