wtv.pl > Polska > Przeżyła, bo udawała martwą. 46-latek usiłował udusić ją paskiem od szlafroka
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:05

Przeżyła, bo udawała martwą. 46-latek usiłował udusić ją paskiem od szlafroka

policja - aresztowanie
(zdjęcie ilustracyjne) RESO / Rex Features / EAST NEWS

Mokotowscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzewanego o próbę zamordowania swojej partnerki. Mężczyzną usiłował udusić ją paskiem od szlafroka. Życie kobiety uratowało udawanie martwej. Gdy przestraszony sprawca uciekł z mieszkania, ofierze udało się wezwać pomoc.

Dramat kobiety miał trwać latami. 46-latek, z którym żyła w nieformalnym związku, zwykł wracać do domu pijany. Wówczas groził partnerce śmiercią, rzucał się na nią z pięściami, a w jej stronę leciały sprzęty gospodarstwa domowego.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna po raz kolejny przyszedł od mieszkania pod wpływem alkoholu. – Od progu zaczął ją wyzywać słowami wulgarnymi i grozić, że ją zabije – poinformował podkom. Robert Koniuszy, oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie.

Ofiara udawała martwą

Pijany 46-latek chwycił kobietę za głowę, przewrócił na podłogę, a następnie kilkukrotnie owinął wokół jej szyi pasek od szlafroka, po czym zaczął ją dusić.

Bezradna kobieta po chwili straciła przytomność. Gdy ją odzyskała, zdecydowała się udawać martwą.

– Wiedziała, że jej oprawca dokończy to, co jej obiecywał, kiedy będzie się nadal szamotała – przekazał podkom. Robert Koniuszy.

Przekonany, że zabił kobietę, 46-latek opuścił mieszkanie. Przerażona kobieta odczekała kilka minut, po czym pobiegła do komendy Policji przy ul. Malczewskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Mężczyźnie grozi dożywocie

Mężczyzna został już zatrzymany. – Dzielnicowi namierzyli go w ciemnej hondzie zaparkowanej w pobliżu miejsca jego zamieszkania – potwierdził rzecznik mokotowskiej policji. – Miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

46-latek przyznał się do przestępstwa. Po wytrzeźwieniu przewieziono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką.

Zatrzymanemu grozi 25 lat więzienia, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, policja.pl

Powiązane