wtv.pl > Polska > Poszukiwania Jacka Jaworka. Służbom pomaga specjalistyczna grupa z Niemiec
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:55

Poszukiwania Jacka Jaworka. Służbom pomaga specjalistyczna grupa z Niemiec

Borowce
Policja

Podejrzewanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny Jacka Jaworka poszukuje już 200 mundurowych. Do pomocy w ujęciu 52-latka przystąpiła specjalistyczna grupa poszukiwawcza z Niemiec. Na miejsce wysłano też specjalnie wyszkolone psy.

Poszukiwania podejrzewanego o zamordowanie trzech osób Jacka Jaworka trwają nieprzerwanie od 10 lipca. Na ten moment przeszukano już przeszło 300 hektarów terenu w okolicy Borowiec pod Częstochową.

52-latek miał zabić członków swojej rodziny – parę 44-latków i ich 17-letniego syna – po tym, jak w domu doszło do awantury. Ofiary zginęły od ran postrzałowych.

W mieszkaniu przebywał wówczas również 13-letni syn zamordowanych rodziców. Słysząc strzały, ukrył się przed stryjem, a następnie znalazł schronienie w domu wujka.

Trzeci dzień obławy na Jacka Jaworka

Od trzech dni w akcję poszukiwawczą zaangażowane są ogromne siły policji. Na ten moment bierze w niej udział przeszło 200 mundurowych.

W próbie ujęcia 52-latka, który według informacji służb może być wyjątkowo niebezpieczny, pomogą też służby zza naszej zachodniej granicy.

Jak poinformowała Gazeta.pl, w działaniach służb udział bierze również specjalistyczny grupa poszukiwawcza z Niemiec wraz z tzw. psami saksońskimi.

W akcji udział biorą również jeźdźcy konni i przewodnicy psów. Na miejsce wysłano też specjalistyczny sprzęt. Teren z powietrza kontrolują policyjne drony.

Służby proszą o pomoc

Policja apeluje, by w razie dostrzeżenia podejrzanego nie próbować zatrzymywać go na własną rękę i o fakcie powiadomić policję.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ujęciu Jacka Jaworka proszone są o natychmiastowy kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55. Zgłoszenia można dokonać również pod numerem alarmowym 112.

>
>

zdjęcia: Policja

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, gazeta.pl Zdjęcie główne: Policja