wtv.pl
Nocne poszukiwania 20-latka zakończyły się w sopockim hotelu

Jan BIELECKI/East News

Postawił na nogi niemal wszystkie służby. 20-latek znalazł się w sopockim hotelu przy molo

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ratownicy dali z siebie wszystko i o 1 w nocy ruszyli na poszukiwania przy sopockiej plaży. Portfel, telefon klapki oraz odzież okazały się należeć do 20-latka z powiatu tureckiego, który bezpiecznie odpoczywał w hotelu. Dane dotyczące utonięć w wakacje 2021 są jednak tragiczne.

Finał niedzielnej akcji w Sopocie, mimo iż szczęśliwy dla poszukiwanego jest tragiczny. Przez blisko 4 godziny służby szukały osoby, w związku ze znalezionymi na plaży na wysokości Alei Mamuszki rzeczami, w tym portfela oraz telefonu komórkowego.

Dyżurny przyjmujący zgłoszenie miał realną obawę, że mężczyzna wszedł do morza i potrzebuje pomocy. - Na nogi postawiono wszystkie służby - przekazuje KMP w Sopocie.

W nocnych poszukiwaniach brali udział policjanci, pies tropiący, strażacy, sopocki WOPR oraz Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR. Dodatkowo zadysponowano również wojskowy śmigłowiec. Kilka godzin próbowano ustalić, co stało się na sopockiej plaży. Efekt poszukiwań był zaskakujący. Nie jest jednak dla ratowników rzadkością.

W Sopocie szukali 20-latka, który odnalazł się hotelowym pokoju

Poszukiwany w nocy mężczyzna to 20-latek mieszkający na stałe w powiecie tureckim w Wielkopolsce. Poszukiwania w środku nocy zaangażowały ogrom ratowników wszystkich służb.

Policjanci próbowali, poprzez media społecznościowe, nawiązać kontakt z towarzyszami 20-latka, którzy razem z nim przyjechali do Sopotu. Komendant policji w Sopocie zdecydował o ogłoszeniu alarmu dla policjantów prewencji oraz kryminalnych. By pomóc w przeszukiwaniu plaży oraz wody do Sopotu skierowano policjantów z Gdańska.

Dodatkowo zdecydowano o kontakcie z wielkopolską policją w Turku. Lokalni funkcjonariusze skontaktowali się z rodziną poszukiwanego w Sopocie 20-latka. W końcu ustalono miejsce pobytu młodego mężczyzny.

- Po godz. 5.00 rano w wyniku intensywnych działań sopoccy policjanci odnaleźli w pokoju hotelowym znajdującym się w pobliżu sopockiego molo poszukiwanego 20-letniego mieszkańca powiatu tureckiego i jego kolegę - przekazała KMP w Sopocie.

Wypłynął w innym miejscu, więc zdecydował, że idzie spać

20-latek w czasie rozmowy z policjantami, którzy od godziny 1 w nocy go poszukiwali, stwierdził, że w pokoju hotelowym znalazł się po tym, jak wyszedł z kąpieli w morzu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Miejsce wejścia do wody było inne niż miejsce wyjścia. Młody mieszkaniec powiatu tureckiego oświadczył, że nie mógł znaleźć swoich rzeczy, więc poszedł spać.

Wakacje 2021 są dla ratowników WOPR oraz SAR wyjątkowo pracowite. Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej SŁużby Poszukiwania i Ratownictwa nie ukrywa, że "kable telefonów (są - przyp. red.) aż czerwone". Nieustannie publikowane są apele o rozwagę nad wodą.

Tragiczny bilans utonięć wakacyjnych rośnie

Nie tylko każdy kolejny weekend przynosi ze sobą akcje służb, w których osób poszukiwanych w wodzie nie udaje się uratować. W niedzielę informowaliśmy o tragicznym finale spływu kajakowego nad Sakwą. Z rzeki wyłowiono ciało 46-letniego kajakarza.

Codziennie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa publikuje raport dobowy, informujący ile osób zginęło w wyniku utonięć. Tylko w sobotę utonęło sześć osób. W niedziele kolejne dwie: jedna w miejscowości Chłopy (woj. zachodniopomorskie), a druga w miejscowości Maniowy (woj. małopolskie).

Od początku sezonu kąpielowego, czyli od 1 kwietnia w wyniku utonięcia zmarło aż 208 osób. Nic nie wskazuje na to, by śmiertelny bilans miał się zatrzymać.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl
Zdjęcie główne: Jan BIELECKI/East News

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >