wtv.pl > Polityka > Poseł Sterczewski po głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy pokazał SMS-a od mamy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:20

Poseł Sterczewski po głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy pokazał SMS-a od mamy

Franek Sterczewski
Jakub Kaminski/East News/Instagram @FranekSterczewski

Franek Sterczewski jako jedyny polityk Koalicji Obywatelskiej nie wstrzymał się od głosu w sprawie udzielenia zgody na ratyfikowanie Funduszu Odbudowy. Po wsparciu europejskiego projektu do polityka przyszedł SMS od mamy. Poruszającą treść udostępnił za pośrednictwem Instagrama.

Bieżące wydarzenia społeczno-polityczne rozgrzewają do czerwoności nie tylko użytkowników mediów, ale także rodziny parlamentarzystów, decydujących o przyjęciu lub odrzuceniu konkretnych ustaw. Wszystko wskazuje na to, że Franek Sterczewski zawsze może liczyć na wsparcie ze strony swojej mamy.

Franek Sterczewski pokazał SMS-a od mamy. "Jestem z Ciebie dumna"

Działacz opozycji, wyłamaniem się z dyscypliny klubowej, mógł narazić się na niemałe konsekwencje nie tylko ze strony władz Koalicji Obywatelskiej, ale także ze strony internautów i internautek. Tuż po oddaniu głosu Sterczewski opublikował obszerny wpis na Instagramie, w którym wyjaśnił, co konkretnie wpłynęło na jego decyzję.

"Jestem zniesmaczony debatą, która przelała się przez internety w ostatnim czasie. Obie strony sporu na opozycji łączy jedno: naiwność" - komentował swoją decyzję za pośrednictwem Instagrama.

"Zejdźmy na ziemię i rozmawiajmy o faktach, a nie o mitach" - apelował do użytkowników mediów społecznościowych.

"Franiu, pomimo wielu wątpliwości, jestem z ciebie dumna. Całuję"

Działania posła Koalicji Obywatelskiej śledziła także jego mama, która, jak wynika z opublikowanego SMS-a, miała wątpliwości co do decyzji syna. Wczoraj po godzinie 10 rano Franek Sterczewski udostępnił wiadomość na platformie Instagram.

"Jest i recenzja najważniejsza" - możemy przeczytać nad screenem z wymiany korespondencji.

"Franiu, pomimo wielu wątpliwości, jestem z ciebie dumna. Całuję" - napisała mama członka klubu Koalicji Obywatelskiej. "Dzięki! Całuję" - odpisał.

>

Przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu w sprawie Funduszu Odbudowy. Jednogłośni byli wszyscy posłowie Inicjatywy Polska, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Zielonych.

Kim jest Franek Sterczewski?

Franek Sterczewski nie należy jednak do żadnej z wymienionych partii politycznych. W 2019 roku startował do Sejmu z okręgu poznańskiego, z list Koalicji Obywatelskiej. O elekcję ubiegał się jako kandydat niezależny.

Brak zaplecza politycznego nie stanął społecznikowi na przeszkodzie, bowiem startując z ostatniego miejsca na liście, zajął 3. miejsce spośród wszystkich konkurentów z listy wyborczej. Sterczewski uzyskał aż 25 060 głosów osób uprawnionych do stawienia się przy urnach wyborczych.

Swoją popularność w okręgu polityk zawdzięcza zaangażowaniu społecznemu. Aktywista był jednym z organizatorów lokalnych protestów w obronie sądownictwa. Wspierał także strajki środowisk nauczycielskich.

Parlamentarzysta w Sejmie realizuje się w ramach Komisji Infrastruktury, a także zasiada w 15 zespołach oraz 5 podkomisjach, zajmujących się bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prawami osób LGBT, promowaniem ekologicznych rozwiązań, czy też rozwijaniem ekologicznych środków transportu.

Równolegle pełni funkcję radnego poznańskiego osiedla św. Łazarza.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV/Instagram/Franek Sterczewski]