Poseł PiS Grzegorz Woźniak
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Marca 2020

SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem

Poseł PiS najwyraźniej nie przejmuje się apelami polskich władz, by w obliczu epidemii unikać dużych skupisk ludzkich. Jak podaje "SE", Grzegorz Woźniak zorganizował imprezę, na której znalazło się około 200-250 osób.

Grzegorz Woźniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, postanowił zlekceważyć zalecenia rządu, by w związku z atakującym Europe wirusem pozostać w domach oraz ograniczyć do minimum powstawanie dużych skupisk ludzkich. Jak donosi "Super Express", polityk partii rządzącej postanowił zorganizować huczną imprezę imieninową.

Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzoneWażna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzoneCzytaj dalej

Poseł PiS: "Nie udzielam informacji na temat prywatnych spotkań"

Według informacji dziennika już kilkadziesiąt godzin po niezwykle ważnej, środowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której zaapelował o ostrożność w kontaktach z innymi ludźmi, poseł Woźniak wystawił imprezę, na której znalazło się od 200 do 250 osób.

Jeden z uczestników spotkania przekazał "SE", że obecni byli na nim również radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski oraz syn Grzegorza Woźniaka. Obie informacje są niezwykle istotne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Córka pierwszej ofiary wirusa zabrała głos. Oskarża prezydenta Poznania, “kłamał”
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

Syn posła PiS jest bowiem piłkarzem, na co dzień występującym w klubie z północy Włoch, regionu, który jako pierwszy dotknęła epidemia wirusa z Wuhan. Z informacji podanych przez tabloid wynika, że odebrał go stamtąd sam Grzegorz Woźniak.

Co więcej, obecny na imprezie, wspomniany dyrektor garwolińskiego szpitala Krzysztof Żochowski w miniony weekend spotkał się z prezydentem Dudą, który wizytował w placówce zarządzanej przez radnego PiS.

Zapytany o powody tak skrajnej nieodpowiedzialności Woźniak odparł, że "nie udziela informacji na temat prywatnych spotkań".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Wybory prezydenckie zostaną przesunięte przez wirusa? Jest oficjalna odpowiedź na plotki, Duda zabrał głos
  4. Czy Polacy ufają ministrowi zdrowia? Są wyniki sondażu, pierwsze miejsce okupuje ktoś inny
  5. Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w Austrii
  6. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Źródło: Super Express