wtv.pl > Polska > Porażająca tragedia pod Wadowicami, 15-latek oblał się benzyną i podpalił
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:41

Porażająca tragedia pod Wadowicami, 15-latek oblał się benzyną i podpalił

W miejscowości Mucharz pod Wadowicami podpalił się 15-latek
zdj. il. (zdjęcie wykadrowane) Jakub Kaminski/East News
  • Pod Wadowicami, w miejscowości Mucharz, doszło doniebezpiecznego zdarzenia

  • na jednej z tamtejszych posesji 15-letni chłopiec oblał się benzyzną, a następnie podpalił

  • Stan nastolatka jest ciężki

  • Konieczne było przetransportowanie go śmigłowcem do szpitala w Krakowie

Na razie nie jest wiadome zbyt wiele na temat zdarzenia w miejscowości Mucharz pod Wadowicami. To właśnie tam 15-letni chłopiec oblał się benzyną, a następnie podpalił. Na miejsce natychmiast wezwano służby.

Dzisiejsze dzień obfitował w dramatyczne wydarzenia i jedno z nich miało miejsce pod Wadowicami w miejscowości Mucharz. Lokalne służby zostały wezwane po tym, jak nastolatek się podpalił.

Sprawa z Mucharz na ten moment ma jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Przekazano jednak informacje na temat stanu 15-letniego chłopca. Niestety sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Pewne jest, że efekty tego czynu będą już zawsze widoczne na jego ciele.

Mucharz: 15-latek oblał się benzyną i podpalił

O sprawie nastolatka z miejscowości Mucharz piszą nie tylko media lokalne. Według relacji świadków 15-letni chłopak miał oblać się benzyną, a następnie podpalić. Miało mieć to miejsce na jednej z posesji. Nie podano jednak informacji, czy ofiara tam mieszkała, czy nie.

Zgłoszenie dotarło do służb w okolicach godziny 12:30. Na miejscu jako pierwsza pojawiła się straż pożarna. Wezwano wozy z jednostek PSP z Suchej Beskidzkiej oraz Wadowic. W działaniach brali udział również druhowie z OSP.

To właśnie strażacy jako pierwszy udzielili pomocy płonącemu chłopcu. Niezbędne było jednak przetransportowanie go śmigłowcem do szpitala. LPR zabrał go do szpitala w Krakowie, gdzie trafił pod opiekę najlepszych lekarzy.

Stan chłopca jest ciężki

Osoby prowadzące akcje nie ukrywają, że zdarzenie z Mucharz to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia nastolatka. 15-letni chłopiec znajduje się obecnie w stanie ciężkim i niezbędna jest nieustanna opieka lekarska.

Poparzeniu miało ulec ponad 50 proc. ciała nastolatka. Obecnie zdarzenie z Mucharz rozpatrywane jest jako targnięcie się na życie przez dziecko. Najważniejszym pytaniem jest to, dlaczego zdecydował się on na tak drastyczny krok.

Służby będą badać okoliczności, które doprowadziły do tragedii

Sprawą obecnie zajmuje się policja. Funkcjonariusze będą zbierać dowody, które doprowadzą do ostatecznego wyjaśnienia, dlaczego 15-letni chłopiec z Mucharz pod Wadowicami oblał się benzyną oraz podpalił.

Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie, by wysnuwać jakiekolwiek tezy dotyczące tej sprawy. Pozostaje mieć nadzieję, że opieka lekarska sprawi, iż stan chłopca ulegnie poprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Gazeta Krakowska / wyborcza.pl

Tagi: Polska