wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chcieli złożyć wieniec pod pomnikiem smoleńskim. Do akcji wkroczyła policja, doszło do szarpaniny

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pomnik smoleński. Dziś odbyła się 132. miesięcznica katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Przedstawiciele władz Polski złożyli wieńce pod symbolicznymi schodami. Lotna Brygada Opozycji zakłóciła wydarzenie, przeprowadzając nietypowy happening.

  • Jeszcze miesiąc temu działacz społeczny, Arkadiusz Szczurek wspiął się na pomnik Lecha Kaczyńskiego z banerem o treści "Jarek, gdzie jest wrak?". Dziś Lotna Brygada Opozycji w kombinezonach przyszła złożyć wieńce pod schodami, przy placu Piłsudskiego

  • Jarosława Kaczyńskiego wraz z uczestnikami przedsięwzięcia ochraniała policja. Funkcjonariusze zareagowali na obecność aktywistów. Uniemożliwiono im złożenie kwiatów oraz zbliżenie się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości

  • "Tym razem nadprezes usłyszał pytania: Balbina, czy był zamach?!, Balbina, meczy cię sumienie?!" - czytamy w relacji LBO

Zdjęcie z okolic pomnika smoleńskiego zostało opublikowane przez działacza ruchów społecznych, Arkadiusza Szczurka. "Dzisiaj mija dokładnie 5 lat, od czasu od kiedy biorę udział, w każdej Miesięcznicy Kłamstwa Smoleńskiego" - czytamy. 

Dzisiaj mija dokładnie 5 lat, od czasu od kiedy biorę udział, w każdej Miesiecznicy Kłamstwa Smoleńskiego.

Opublikowany przez Arka Szczurka Środa, 10 marca 2021

Pomnik smoleński. Lotna Brygada Opozycji wkroczyła do akcji

Akcja działaczy społecznych trwała przez godzinę. Happening przeprowadziło 5 osób w czerwonych kombinezonach i maskach na twarzy. Uczestnicy protestu mieli przy sobie megafony. - Chcemy zapytać o wrak, o komisję Antoniego, na co idą nasze pieniądze - relacjonowała jedna z członkiń grupy. Policja zablokowała przejście do pomnika smoleńskiego.

Po odejściu polityków Zjednoczonej Prawicy Lotna Brygada Opozycji doszła pod pomnik smoleński, gdzie złożyli wieniec. Kwiaty zostały zabrane przez żandarmerię. - Złodzieje w mundurach - oskarżała osoba relacjonująca akcję. 

To już 132. miesięcznica. Tym razem nadprezes usłyszał pytania: "Balbina, czy był zamach?!", "Balbina, meczy cię...

Opublikowany przez LBO - Lotna Brygada Opozycji Środa, 10 marca 2021

"Tym razem nadprezes usłyszał pytania: Balbina, czy był zamach?!, Balbina, meczy cię sumienie?!. Chyba nie był zadowolony. Nie spodobały się też nasze obywatelskie wieńce, obydwa zostały usunięte siłą przez żandarmerię wojskową" - czytamy. 

Doszło do zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Po złożeniu wieńca Lotna Brygada Opozycji usiadła obok krzyża, ułożonego z biało-czerwonych zniczy. Żandarmeria siłą wyniosła uczestników protestu. - Złodzieje, przebierańcy w wojskowych mundurach, coraz więcej przebierańców, o oryginał coraz trudniej - wykrzykiwała jedna z aktywistek. 

Do wieńca dołączono kartkę o treści "95 ofiarom Kaczyńskiego". Cała akcja zakończyła się w okolicach 13. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. 

Celem Lotnej Brygady Opozycji jest protestowanie wobec zawłaszczania przestrzeni publicznej przez Jarosława Kaczyńskiego. Działacze nie zgadzają się również z teoriami spiskowymi, promowanymi przez Antoniego Macierewicza. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Facebook/Lotna Brygada Opozycji]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >