wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polsat News będzie relacjonował mszę w intencji swoich pracowników. Internauci zaskoczeni

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Pracownicy Polsat News mieli dostać wiadomość, że mogą anonimowo dorzucać się na opłacenie intencji mszalnej w ich intencji. Już w niedziele o godzinie 9:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona zostanie liturgia, która dla sporej części widz&oac

  • W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona zostanie msza w intencji pracowników stacji Polsat News

  • Nabożeństwo transmitowane będzie o godzinie 9:00 na antenie

  • Pracownicy otrzymali e-mail od wicedyrektora, który zachęcał do uczestnictwa, ale jednocześnie podkreślał, że jest to dobrowolne

  • Wskazano również, że wszyscy chcący pomóc sfinansować odprawienie liturgii mogą anonimowo zgłosić się do sekretariatu

Podano informację, iż 14 marca w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona zostanie msza w intencji pracowników Polsat News. Co ważne nie jest to pierwsza współpraca z wilanowską parafią.

Pracownicy stacji Polsat News otrzymać mieli e-mail, w którym poinformowani zostali o możliwości dołączenia do pokrycia kosztów odprawienia liturgii w najbliższą niedzielę. Internauci są zaskoczeni, jednak wskazywane jest, że w ostatnim czasie religia zdecydowanie częściej pojawiała się na antenie stacji oraz jej kanałów tematycznych.

Polsat News kupił mszę w intencji swoich pracowników?

Do tej pory widzowie Polsat News mogli uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w nowoczesnej Świątyni Opatrzności Bożej zdalnie. Teraz ktoś zdecydował się zadbać o wierzącą frakcję pracowników stacji.

W najbliższą niedzielę, 14 marca, o godzinie 9:00 kapłan odprawi mszę w intencji pracowników Polsat News. Zdaniem portalu wirtualnemedia.pl zatrudnieni w jednej z największych komercyjnych stacji w kraju mieli otrzymać e-mail od wicedyrektora informacji i publicystyki w Polsacie, Marcina Wójcickiego, w którym zachęcano, by pracownicy skorzystali z tej szansy.

Oczywiście podkreślono, iż uczestnictwo jest w pełni dobrowolne, zarówno to osobiste w murach świątyni, jak i w formie zdalnej. Dodatkowo skierowano do zatrudnionych w Polsat News chcących skorzystać z możliwości wspólnej modlitwy prośbę.

Anonimowo można przekazywać datki na pokrycie kosztów nabożeństwa

Portal wirtualnemedia.pl podaje, że w przesłanym przez wicedyrektora e-mailu zamieszczono adnotację, iż wszyscy chcący wspomóc pokrycie kosztów mszy mogą anonimowo i dobrowolnie zgłosić się do sekretariatu.

Na stronie samej Świątyni Opatrzności Bożej znaleźć można informacje, zarówno w aktualnościach, jak i w archiwum, iż Polsat News transmituje szereg mszy odprawianych na warszawskim Wilanowie. Tylko w czasie najbliższej niedzieli transmitowane będą dwa nabożeństwa: o godzinie 9:00 na głównej antenie programu informacyjnego stacji Polsat oraz o godzinie 10:30 na antenie Polsat Rodzina.

Od początku epidemii Polsat transmitował msze święte

Już niemal od roku Polsat News decyduje się na poświęcanie czasu antenowego na transmisję mszy świętych. Od początku trwania pandemii część życia duchowego przeniesiona została do internetu i kolejne kościoły decydowały się na transmisję mszy świętych, chociażby na Facebooku.

Świątynia Opatrzności Bożej mogła liczyć na nieco większy zasięg. Niedzielne msze co tydzień o godzinie 9 trafiały na główny kanał informacyjny i widzowie Polsat News mogli uczestniczyć w liturgii. Obecnie również na Polsat Rodzina natknąć można się na transmisję obrządku religijnego. Portal wirtualnemedia.pl zaznacza, że to właśnie m.in. na antenie Polsat Rodzina od pewnego czasu zauważyć można wzrost ilości programów poruszających tematykę religijną.

Źródło: Wirtualne Media

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 29-latka wyszła ze szpitala i zmarła. Tragedia w Łęcznej

  • Polsat i TVP dostały 5,3 mln zł na promocję działań rządu. Odpowiedź na interpelację

  • Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >