wtv.pl > Polska > Policja publikuje nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozpoznać osobę z filmu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:58

Policja publikuje nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozpoznać osobę z filmu

Podpalacz z Zamości
lubelska.policja.gov.pl

Choć twarz osoby nie jest dobrze widoczna, być może ktoś będzie mógł rozpoznać ją po sposobie poruszania się lub sylwetce.

Lubelska policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu osoby, która w nocy z niedzieli na poniedziałek dopuścił się podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Na stronie jednostki pojawiło się nagranie przedstawiające poszukiwanego.

Nagranie z zajścia

Lubelska policja opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej nagranie przedstawiające przebieg incydentu, do jakiego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu.

Przypomnijmy: ok. godz. 1 w nocy do punktu szczepień na Rynku Solnym przyjechała na rowerze zamaskowana osoba. Wybiła jedną z szyb lokalu i wlała do środka ciecz - najprawdopodobniej łatwopalną.

Następnie wznieciła ogień i błyskawicznie oddaliła się z miejsca zdarzenia. Incydent został utrwalony jednak na nagraniu z kamery monitoringu.

"Akt terroru"

Policja prosi o pomoc w identyfikacji osoby, która dopuściła się podpalenia punktu szczepień. Wszelkie informacje na temat postaci zarejestrowanej na nagraniu, należy przekazywać dzwoniąc na numer 47 815-19-00 lub 112.

Do Zamościa przyjechał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, by osobiście zobaczyć miejsce, w którym doszło do zdarzenia.

Polityk nie szczędził gorzkich słów pod adresem sprawcy. Przyznał, że przyczyną incydentu z pewnością jest kampania fake-newsów na temat rzekomego niebezpieczeństwa płynącego z wakcynacji.

- To, z czym mamy do czynienia dzisiaj, trudno nazwać inaczej niż aktem terroru - ocenił minister zdrowia.

Adam Niedzielski zapowiedział, że osoba, która przekaże informacje, które umożliwią schwytanie podpalacza, otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, lubelska.policja.gov.pl zdjęcie główne: lubelska.policja.gov.pl

Powiązane