wtv.pl > Polska > Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.06.2022 02:01

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci
(zdjęcie ilustracyjne) MATEUSZ JAGIELSKI/East News

Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci w Międzyborzu (woj. dolnośląskie). W jednym z mieszkań w bloku znajdowało się ciało kobiety. W lokalu przebywała również wygłodzona dwójka dzieci. Sąsiadów zaalarmowała kapiąca z sufitu woda.

Sąsiedzi postanowili zadzownić na policję po tym, jak w mieszkaniu poniżej lokalu zmarłej kobiety z sufitu zaczęła ciec woda. Dodatkowo kobieta, która złożyła zawiadomienie, przekazała, że słychać płacz dzieci.

Służby natychmiast podjęły działania. Policja wraz ze strażą pożarną przy użyciu siły weszła do lokalu kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Międzybórz: martwa matka z dwójką dzieci zamknięta w mieszkaniu

Jeszcze jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach sprawy i pracy policji mającej wyjaśnić okoliczności tego wstrząsającego zdarzenia. Już teraz jednak wiadomości na ten temat są zaskakujące.

Według medialnych relacji sąsiadka po tym, jak nie mogła nawiązać kontaktu z kobietą mieszkającą powyżej, zadzwoniła po pomoc. Na miejscu okazało się, że w zamkniętym od wewnątrz lokalu znajdowały się zwłoki kobiety.

Radio Wrocław, opisujące tę sprawę, wskazuje, że śmierć 38-letniej kobiety musiała nastąpić jakiś czas wcześniej. Dowodem na potwierdzenie tej tezy są doniesienia, iż na zwłokach znajdowały się już plamy opadowe.

Największe przerażenie w sprawie budzi fakt, iż policja po wejściu do mieszkania w Międzyborzu (woj. dolnośląskie) odkryła, że wraz ze zwłokami kobiety w lokalu znajdowała się dwójka dzieci: 3 i 5-letnie.

Jak zmarła 38-letnia kobieta?

Trudno wyobrazić sobie, co czuły dzieci zamknięte z trupem w mieszkaniu. Policja we wstępnej fazie dochodzenia wykluczyła udział osób trzecich w śmierci 38-latki.

Zadecydował o tym fakt, iż mieszkanie, gdzie znaleziono zwłoki, zamknięte było od środka. Dokonana zostanie sekcja zwłok, która pozwoli wyjaśnić, co dokładnie było przyczyną zgonu 38-latki.

W łazience odkręcony był kran

5-letni chłopiec oraz jego 3-letnia siostra byli przerażeni. Dzieci były głodne i przestraszone. Rodzeństwo przekazane zostało rodzinie.

Przekazano, że powodem zalewania mieszkania poniżej był fakt, iż w łazience odkręcony został kran, a woda zaczęła zalewać lokal zmarłej kobiety, by następnie zacząć ściekać do sąsiadów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVP Info

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) MATEUSZ JAGIELSKI/East News